Reklama

Robert Makłowicz nie wytrzymał. Ostra reakcja na „zastąpienie mięsa robakami”

Temat jedzenia robaków w ostatnim czasie rozpala Polaków do czerwoności. Głos w sprawie zabrał również Robert Makłowicz. Słynny dziennikarz kulinarny odniósł się do tematu podczas transmisji live na swoim kanale na YouTubie. „Czemu pan takie bzdury powtarza?” – zwrócił się do jednego z internautów.

Robert Makłowicz po odejściu z telewizji postanowił przenieść swoją działalność do sieci. Popularny dziennikarz kulinarny prowadzi swój kanał na YouTubie.

Ostatnio zorganizował transmisję live, podczas której odpowiadał na pytania fanek i fanów dotyczące kwestii kulinarnych i nie tylko. W trakcie spotkania online odniósł się również do kwestii, która w ostatnim czasie jest tematem burzliwych dyskusji. Chodzi o... jedzenie robaków.  

Zobacz też: Dzieci w przedszkolu zjadły robaki. W sieci wybuchła burza

Reklama

Makłowicz nie wytrzymał. "Czemu pan powtarza bzdury?"

W najnowszym nagraniu Makłowicz odniósł się do przekazu promowanego przez prawicowe środowiska, w tym m.in. przez polityków PiS i Konfederacji. Według krążących plotek Unia Europejska ma zakazać spożywania mięsa i wprowadzić wyłącznie jego zamienniki. Makłowicza oburzyła ta narracja i postanowił skomentować sprawę.  

Krytyk kulinarny nie krył oburzenia.

- Czemu pan takie bzdury powtarza i jeszcze publicznie się nimi dzieli? To nieprawdziwy przekaz. Czy pan uważa naprawdę, że Unia chce nas zmusić do tego, żeby pan jadł robaki? Jak Unia ma do tego pana zmusić? Jakiś komisarz będzie u pana nocował i będzie panu łyżeczką wprowadzał robaki do ust? W sklepie będą pana pilnować? - mówił Makłowicz.

- To jest taka sama głupota jak to, że Unia każe prostować banany. To jest po prostu propaganda. To, że dopuszczono do obrotu wyroby, w których mogą być robaki, to jest inna sprawa. Mąka z nich na przykład... Ale czy ktoś zmusi pana do kupowania tego? Błagam, błagam! - komentował.

Zobacz też: Sproszkowane robaki w produktach spożywczych. Jak je rozpoznać?

Makłowicz o jedzeniu robaków. Internauci komentują

Nagranie w krótkim czasie stało się hitem sieci. Reakcja Roberta Makłowicza podzieliła internautów. Na Twitterze wybuchła gorąca dyskusja.

  • "Makłowicz mówiący o UE i robakach to jest coś, co mogę oglądać na okrągło",
  • "Pan Makłowicz tłumaczy jak pożyteczne są działania urzędników UE, którzy wreszcie wyszli naprzeciw oczekiwaniom wyrafinowanych smakoszy",
  • "Makłowicz to ma jednak klasę",
  • "Zaskakująco smaczne owady mogą być. Bardziej to chyba kwestia naszych wyobrażeń i kultury kulinarnej",
  • "Kiedy Makłowicz zrobi program z daniami z robaków?",
  • "Głos rozsądku",
  • "Szanowni Państwo, kochani moi: Robert Makłowicz w roli narratora 10/10. Bella fantastica",
  • "Poczekamy i zobaczymy, kto miał rację"

- komentowali wypowiedź Roberta Makłowicza internauci.

Zobacz też: W przyszłości będziemy jeść mniej mięsa. Tylko tak uratujemy klimat

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Robert Makłowicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy