Rudy, czarny, tricolor. Co kolor kota mówi o jego charakterze? 

Planujesz zakupić kota, ale nie wiesz, na którego się zdecydować? Ciężko jest przewidzieć jaki charakter będzie miał futrzak, jednak istnieją pewne czynniki, które mogą mieć wpływ na osobowość kota. Jedną z takich cech jest... kolor sierści. Wybierz mądrze i nie zdawaj się na los. Sprawdź, co kolor kota mówi o jego charakterze, możesz się zdziwić.

Sprawdź, co kolor kota mówi o jego charakterze
Sprawdź, co kolor kota mówi o jego charakterze123RF/PICSEL

Czarny kot

Czarny kot z charakteru jest indywidualistą
Czarny kot z charakteru jest indywidualistą123RF/PICSEL

Biały kot

Biały kot poruszy piekło i ziemię, aby postawić na swoim
Biały kot poruszy piekło i ziemię, aby postawić na swoim123RF/PICSEL

Biały kot znany jest ze swojej nieskazitelności oraz elegancji, a na dodatek jest pełen szyku i wdzięku i widać to już na pierwszy rzut oka. Biały kociak nie lubi szaleństw i hałasu, należy raczej do spokojniejszych zwierząt. W stosunku do obcych może być trochę nieśmiały, jednak jak już przekona się do człowieka, to potrafi okazać mu wiele miłości. Należy jednak uważać na białego kota, ponieważ jeżeli zajdziesz mu za skórę, to już nie będzie taki spokojny i opanowany. Poruszy piekło i ziemię, aby postawić na swoim.

Rudy kot

Co wiesz o rudych kotach? To bardzo inteligentne zwierzęta!
Co wiesz o rudych kotach? To bardzo inteligentne zwierzęta! 123RF/PICSEL

Charakter rudego kota to nie lada zagadka, często trudno rozgryź, co kryje się w jego głowie. Zazwyczaj przepełnia go radość i chęć do zabawy, jednak często traci nad tym panowanie i przechodzi w "tryb szaleństwa", ale ma to swoje uroki. Rudy kot bywa niezdarny, ale mimo tego cechuje się niemałą inteligencją. Czasem może wydawać się, że czegoś nie rozumie, ale może on tak naprawdę chce, żebyśmy tak myśleli? Nie warto lekceważyć tego mądrali, gdyż może nas zaskoczyć.

Dwubarwny kot

Wiedziałeś, że dwubarwny kot jest zazwyczaj leniwy?
Wiedziałeś, że dwubarwny kot jest zazwyczaj leniwy?123RF/PICSEL

Dwubarwny kot należy do bardziej leniwych zwierząt, wręcz kocha swój "kawałek podłogi". Jego ulubionym miejscem zazwyczaj jest kanapa lub wygodne łóżko. Bezpiecznie czuje się przede wszystkim blisko swojego właściciela i zadowala się rutyną oraz spokojem. Najlepiej czuje się w towarzystwie innych, więc nie lubi zostawać sam w domu. Z charakteru bywa błyskotliwy i wie, jak oczarować swojego właściciela, aby dostać jakąś extra przekąskę.

Kot tricolor

Koty trójbarwne najczęściej są samicami, a zawdzięczają to swoim genom!
Koty trójbarwne najczęściej są samicami, a zawdzięczają to swoim genom! 123RF/PICSEL

Charakter takiego kota  jest niczym mieszanka wybuchowa i należy na niego uważać. Raz ma ochotę na pieszczoty, a zaraz zmienia zdanie i lepiej go nie dotykać, gdyż umie pokazać pazurki. Bardzo ciężko jest rozgryźć jego zamiary, czasem lubi trochę nabroić, jednak potrafi też ładnie za to przeprosić. Tak potrafi oczarować, że w ułamku sekundy zapominamy, co złego zrobił. Jeżeli poczuje się przez kogoś urażony, potrafi być bardzo mściwy, lepiej wtedy schować wazony, aby uchronić je przed zderzeniem z podłogą. Mimo wszystko trójbarwny kot bardzo mocno przywiązuje się do właściciela i kocha go całym sercem. Może i to trudna miłość, ale wciąż miłość. Ciekawostką jest, że koty trójbarwne najczęściej są samicami, a wpływają na to ich geny. 

Czy czarny kot przynosi pecha?Interia.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas