Reklama

Reklama

Siłownia dla mózgu

Siłownia, w której zamiast wylewania siódmych potów trenujesz kreatywność i ćwiczysz mózg - na taki pomysł wpadł James Vogl, założyciel Cerebral Gym. Za sprawą takich pomysłów słowo trening nabiera nowego znaczenia.

"Po skończonym treningu z moim trenerem osobistym, zaczęliśmy rozmawiać o jego planach i chęci przebiegnięcia maratonu. Nie mógł się zdecydować, czy wziąć udział w triathlonie lub Ironmanie. Powiedziałem mu, że cały dzień jest na siłowni, zatem taki wyczyn nie byłby dla niego wyzwaniem, zatem dlaczego nie nauczy się chińskiego. Po dwóch tygodniach powiedział mi, że zapisał się na kurs mandaryńskiego. Pomyślałem, że to wspaniałe i zacząłem zastanawiać się nad tym, jak cudownie jest rzucać wyzwania naszemu umysłowi" - wspomina James Vogl.

Reklama

Jego marzeniem było stworzenie przestrzeni, w której ludzie mogliby korzystać z różnorodnego wachlarza zajęć - od wykładów, przez kursy, ciekawe zajęcia, kontakt ze sztuką, mogli wymieniać doświadczenia, wiedzę, poglądy i uczyć się od siebie. Jak możemy przeczytać na stronie Cerebral Gym, nie chodzi tu o zdobywanie certyfikatów, dyplomów, a zwykłą radość z nabywania nowych umiejętności, stawiania sobie nowych wyzwań, ale również spędzania ze sobą czasu.

"Pomyślałem sobie, że chciałbym pójść gdzieś na siłownię, ale zamiast biegać i podnosić ciężary, zdobywałbym nowe umiejętności. Potem stworzyłem platformę, która miałaby to ułatwić, ale byłaby przyjemniejsza niż typowe zajęcia" - wyjaśnił Vogl.

Cerebral Gym oferuje wykłady, debaty, kursy doszkalające, pokój gier, zajęcia poświęcone medytacji, treningowi uważności, a także zajęcia indywidualne z trenerami, którzy pomogą uczestnikom m.in. poprawić ich pamięć, koncentrację. (PAP Life)


PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy