Reklama

Reklama

Śledztwo po omacku

Książka "Ślepy strach" Lynn Abercrombie trzyma w napięciu od początku do końca. Niebanalny pomysł i ciągłe zaskakiwanie czytelnika to jej najważniejsze atuty.

Doświadczona policjantka umawia się na spotkanie ze świadkiem, w sprawie tajemniczego morderstwa sprzed lat.I jest to ostatnia rzecz, jaką pamięta, gdy budzi się, zamknięta w obcym pomieszczeniu. Okazuje się, że ktoś, zanim ją uwięził, zakleił jej oczy jakąś substancją, na tyle skutecznie, by uniemożliwić widzenie.
Początkowo wpada w panikę, próbuje po omacku zorientować się, gdzie się znalazła. Ściany pokoju przypominają wytłumione studio nagrań... Po jakimś czasie tajemniczy Głos zaczyna wydawać jej instrukcje.
Dowiaduje się, że ma zaledwie kilkanaście godzin na dokończenie śledztwa, nad którym pracowała przed uwięzieniem. Jeśli się spóźni choć o kilka minut - zginie. Tylko w jaki sposób ma odgadnąć, kto zabił, jeśli nie może wydostać się na zewnątrz, a dodatku nic nie widzi? Pozostaje jej dotyk i kilka przedmiotów związanych ze zbrodnią, które - jak informuje Głos - znajdują się w pokoju. Jest jeszcze telefon, z którego może korzystać jeden raz w ciągu godziny.

Reklama

W tym samym czasie Cody, jej kolega z pracy, policjant-żółtodziób rozpoczyna poszukiwania.

Wie, że pomóc może Gooch, dawny znajomy porwanej, który odszedł niedawno na policyjną emeryturę.

Ich pierwsze spotkanie nie wypada dobrze. W opinii emerytowanego policjanta, młody chłopak to idiota. Szybko jednak znajdują nić porozumienia i wspólny cel - uratowanie przed śmiercią koleżanki z wydziału. Szerokie znajomości policyjnego "emeryta" i działania nie do końca zgodne z policyjnymi procedurami przybliżają ich do tego celu.

Czas biegnie jednak nieubłaganie. Policjantka decyduje się zadzwonić właśnie do Goocha. Od tej pory ich krótkie rozmowy telefoniczne stają się jedyną formą kontaktu ze światem zewnętrznym. On staje się jej "oczami" i pomocą w rozwiązaniu zagadki zabójstwa.

Po pewnym czasie Gooch odkrywa ze zdumieniem, jak bardzo zależy mu na dawnej znajomej.

A policjantka orientuje się, że oprócz niej, w pokoju znajduje się ktoś jeszcze...

"Ślepy strach"autorstwa Lynn Abercrombie (pseudonim Waltera Sorrelsa, amerykańskiego twórcy kryminałów ) należy do serii "Dobry Kryminał" Wydawnictwa Zielona Sowa. Nie bez powodu!

Dowiedz się więcej na temat: ślepy | strach | policja | śledztwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje