Reklama

Reklama

Sprawdź konto. Ten przelew może zaskoczyć niejednego emeryta

Część emerytów ma szansę na wcześniejszą wypłatę świadczenia. Powodem jest to, że 1 listopada jest dniem świątecznym. Emeryci i renciści, którzy otrzymują pieniądze pierwszego dnia każdego miesiąca, mogą otrzymać przelew na konto pod koniec października.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca emerytury i renty w siedmiu ustalonych terminach. Pierwszy z nich wypada pierwszego dnia każdego miesiąca. 1 listopada w Polsce obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych, a data ta jest dniem świątecznym. Czy w związku z tym emeryci i renciści otrzymają pieniądze w późniejszych terminach?

Zobacz również: Ważna zmiana w legitymacji emeryta-rencisty. Wejdzie w życie już niedługo!

Emeryci mogą liczyć na wcześniejszą wypłatę

Jak zaznacza w rozmowie z "Super Expresem" Iwona Kowalska-Matis, rzeczniczka ZUS na Dolnym Śląsku, świadczenia przed każdym świętem są wysyłane z wyprzedzeniem, aby dotarły na konto bankowe dzień wcześniej.

Reklama

Czytaj: Takie kwoty mogą wkrótce wpłynąć na konta seniorów! Jest data

Różne terminy wypłaty emerytur

Seniorzy mogą się spodziewać przelewu najpóźniej 31 października. Świadczenia są wypłacane w różnych terminach, dlatego uprawnione osoby mogą je otrzymywać w różnym czasie. Oprócz pierwszego dnia każdego miesiąca, kolejne terminy wypłat emerytur z ZUS to 5., 6., 10., 15., 20. i 25. dzień każdego miesiąca. Z kolei Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA wypłaca świadczenia 5., a wojsko do 10. dnia każdego miesiąca.

Podobna sytuacja będzie miała miejsce w przypadku dni wypłat przypadających w Boże Narodzenie (25 grudnia) czy Nowy Rok (1 stycznia). Świadczenia będą rozsyłane już od 28 grudnia.

***

Zobacz również:

Uważaj na oszustwa "na węgiel". Jak nie dać się oszukać przy zakupie węgla?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wypłata emerytur | 1 listopada

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy