Reklama

Takie kwoty mogą wkrótce wpłynąć na konta seniorów! Jest data

Rząd poinformował, że sejm przeprowadził już debatę nad projektem nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach. Wiadomo, że już od marca 2023 roku seniorzy będą mogli liczyć na znaczne podwyżki emerytur i rent. Znamy już także gwarantowaną wysokość najniższych świadczeń.

W ostatnich latach rząd kilkukrotnie podnosił wysokość emerytur - tylko w ciągu siedmiu lat najniższa emerytura wrosła o ponad 52 proc., a wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec! 

Sejm przeprowadził już debatę nad projektem nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz kilku innych ustaw. Już dziś wiadomo, że od marca 2023 roku emerytury i renty wzrosną o 13,8 proc. i będzie to nie mniej niż o 250 zł. W 2023 roku najniższa emerytura, renta, renta rodzinna i socjalna wyniosą 1588,44 zł.

Reklama

Zobacz również: Te miesiące są kluczowe dla przyszłych emerytów. Można zyskać kilkaset złotych! 

Seniorzy mogą liczyć na kolejne podwyżki! Oto szczegóły

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed powiedział, że emeryci i renciści to grupa, którą należy otoczyć szczególną opieką.

- powiedział. 

Stała waloryzacja emerytur i rent to nie wszystko! Rząd przygotował bowiem także inne dodatki dla seniorów, takie jak np. trzynasta i czternasta emerytura oraz kwota wolna od podatku. 

Zobacz również:

Podwójna emerytura dla seniorów tylko w trzech przypadkach!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: emerytura | świadczenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy