Tak mieszka książę Jan Lubomirski. Posiadłość robi wrażenie
Oprac.: Karolina Iwaniuk
Jan Lubomirski-Lanckoroński to polski biznesmen i przedsiębiorca, pochodzi z rodu książęcego Lubomirscy herbu Drużyna. Choć monarchii już w Polsce nie ma, to potomkowie książęcych rodów pozostali i żyją, jak Jan Lubomirski-Lanckoroński w pałacach lub zamkach. Posiadłość polskiego księcia zwala z nóg.
Kim jest Jan Lubomirski-Lanckoroński? Żyje historią rodu do dziś
Syn Stanisława Stefana Lubomirskiego-Lanckorońskiego i Ewy Tarnawieckiej, Jan Lubomirski-Lanckoroński jest jednym z potomków książąt Lubomirskich, który dba o pamięć swojej rodziny i kultywuje jej tradycje.
Jak widać historia jest dla Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego niezwykle ważna, a także przeplata ona jego życie codzienne. Nic dziwnego skoro polski książę wraz z żoną mieszkają w prawdziwym... zamku.
Gdzie mieszka Jan Lubomirski-Lanckoroński? Książę pokochał ten zamek
W posiadaniu rodziny Lubomirskich wciąż jest wiele pięknych posiadłości, w tym zamek w Lubniewicach, nad jeziorem Lubiąż w Lubuskiem, w którym mieszka właśnie Jan Lubomirski-Lanckoroński wraz z żoną, z dziećmi i psami.
Zamek ten jest budowlą neorenesansową, ale w swym wnętrzu skrywa wiele innych stylów. Tworzy go 100 komnat i zajmuje powierzchnię 10 tys. mkw. To właśnie tutaj idealne miejsce do życia znalazł właśnie Jan Lubomirski-Lanckoroński.
Trudno się temu dziwić, bo posiadłość zwala z nóg. W zamku znajdziemy, chociażby hol z portretami Księcia Stanisława Lubomirskiego i jego żony Izabeli z Czartoryskich Lubomirskiej, salę balową, salę muzyczną z pamiątkami księcia Władysława Lubomirskiego i oryginalnymi meblami z innych majątków rodowych, salę myśliwską i salę królewską z pocztem królów polskich autorstwa Marcello Bacciarellego.
W mediach społecznościowych księcia Jana można obserwować niekiedy zdjęcia z wnętrza zamku, który jest żywą historią jego rodziny. Czasem można odnieść wrażenie, że czas dla Lubomirskich stanął w miejscu, bo wnętrza zamku przenoszą jego mieszkańców w czasy świetności monarchii na terenach dawnej Polski.