Reklama

Tak mieszka książę Jan Lubomirski. Posiadłość robi wrażenie

Jan Lubomirski-Lanckoroński to polski biznesmen i przedsiębiorca, pochodzi z rodu książęcego Lubomirscy herbu Drużyna. Choć monarchii już w Polsce nie ma, to potomkowie książęcych rodów pozostali i żyją, jak Jan Lubomirski-Lanckoroński w pałacach lub zamkach. Posiadłość polskiego księcia zwala z nóg.

Kim jest Jan Lubomirski-Lanckoroński? Żyje historią rodu do dziś

Syn Stanisława Stefana Lubomirskiego-Lanckorońskiego i Ewy Tarnawieckiej, Jan Lubomirski-Lanckoroński jest jednym z potomków książąt Lubomirskich, który dba o pamięć swojej rodziny i kultywuje jej tradycje. 

 Prócz tego, że jest i biznesmen i przedsiębiorcą, a jego majątek szacuje się według tygodnika "Wprost" na kwotę  450 mln zł, to polski książę jest także członkiem Rady Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, członkiem Rady Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, oraz członkiem rady Business Centre Club, a także jest ambasadorem województwa lubuskiego od 2014 roku. 

Jak widać historia jest dla Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego niezwykle ważna, a także przeplata ona jego życie codzienne. Nic dziwnego skoro polski książę wraz z żoną mieszkają w prawdziwym... zamku. 

Gdzie mieszka Jan Lubomirski-Lanckoroński? Książę pokochał ten zamek

W posiadaniu rodziny Lubomirskich wciąż jest wiele pięknych posiadłości, w tym zamek w Lubniewicach, nad jeziorem Lubiąż w Lubuskiem, w którym mieszka właśnie Jan Lubomirski-Lanckoroński wraz z żoną, z dziećmi i psami.

Reklama

Zamek ten jest budowlą neorenesansową, ale w swym wnętrzu skrywa wiele innych stylów. Tworzy go 100 komnat i zajmuje powierzchnię 10 tys. mkw. To właśnie tutaj idealne miejsce do życia znalazł właśnie Jan Lubomirski-Lanckoroński. 

Trudno się temu dziwić, bo posiadłość zwala z nóg. W zamku znajdziemy, chociażby hol z portretami Księcia Stanisława Lubomirskiego i jego żony Izabeli z Czartoryskich Lubomirskiej, salę balową, salę muzyczną z pamiątkami księcia Władysława Lubomirskiego i oryginalnymi meblami z innych majątków rodowych, salę myśliwską i salę królewską z pocztem królów polskich autorstwa Marcello Bacciarellego.

W mediach społecznościowych księcia Jana można obserwować niekiedy zdjęcia z wnętrza zamku, który jest żywą historią jego rodziny. Czasem można odnieść wrażenie, że czas dla Lubomirskich stanął w miejscu, bo wnętrza zamku przenoszą jego mieszkańców w czasy świetności monarchii na terenach dawnej Polski. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jan Lubomirski-Lanckoroński
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy