Reklama

Taki przypadek zdarza się raz na milion. Urodziła bliźniaki o innym kolorze skóry

„To był szok. Tak bardzo się różniły” – przyznaje Chantelle Broughton, która niedawno została mamą bliźniaków. Te są jednak wyjątkowe. Taki przypadek, zgodnie z ustaleniami ekspertów genetyki, zdarza się raz na milion. Dzieci 29-latki mają bowiem zupełnie odmienny kolor skóry.

Rodzice bliźniąt często uciekają się do przeróżnych sposobów, które w konsekwencji pomogą im rozróżnić swoje pociechy. W tym przypadku nie jest to jednak konieczne. 

29-letnia Chentelle Broughton nie kryła zdziwienia, kiedy w kwietniu powitała na świecie swoje dzieci, które urodziły się z całkowicie odmiennymi kolorami skóry.

Zobacz również: 42-latka spodziewa się trzynastego dziecka. Jest odporna na antykoncepcję?

Reklama

29-latka urodziła bliźniaki o innym kolorze skóry. "To był szok"

Dzieci 29-latki pojawiły się na świecie w kwietniu, szybko stając się prawdziwą sensacją. Syn Chantelle Ayon urodził się bowiem z zielonymi oczami oraz jaśniejszą skórą, podczas gdy córka Azirah ma brązowe oczy i znacznie ciemniejszą karnację.

Chantelle przyznaje, iż narodziny bliźniaków były dla niej ogromnym szokiem.

Zdziwienia nie kryli również znajomi i rodzina świeżo upieczonej mamy. Kobieta przyznaje, iż niektórzy sądzili, że dzieci z czasem staną się do siebie bardziej podobne. Nic z tych rzeczy. Bliźnięta mają dziś cztery miesiące i zdaniem ich rodziców różnią się od siebie jeszcze mocniej.

Zobacz również: To anielskie imię zyskuje na popularności. Rodzice nazywają tak córki coraz częściej

Najczęściej słyszane pytanie: "Czy oboje są twoi?"

Kobieta przyznaje, iż wychodząc na spacer wiele ludzi nie może uwierzyć własnym oczom.

Kobieta dodała, iż jest niezmiernie szczęśliwa, że jest mamą wyjątkowych bliźniaków.

Jak to możliwe, że na świecie pojawiły się bliźniaki z całkowicie odmiennym kolorem skóry? Eksperci genetyki określają ten przypadek jako jeden na milion. Jak wyjaśnia portal metro.co.uk dziadek Chantelle był Nigeryjczykiem, a tata bliźniąt jest w połowie Jamajczykiem, a w połowie Szkotem. Eksperci przypisują to zjawisko różnicy genów.

Zobacz również: "Zdradziłam na wakacjach i dobrze się z tym czuje. Powinnam powiedzieć partnerowi?" [LIST]

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: poród | wyjatkowe bliźniaki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama