Reklama

Reklama

Takie rzeczy zdarzają się w hotelach! Była pracownica ostrzega

Janessa Richard – Kanadyjka i była pracownica jednego z hoteli, systematycznie prowadzi swojego TikToka, gdzie dzieli się z obserwatorami zabawnymi opowieściami i chwilami z codziennego życia. W jednym filmiku postanowiła uświadomić, czego powinni się wystrzegać hotelowi goście. Realia jakie przedstawiła, nie mieszczą się w głowie.

Janessa Richard ma za sobą wieloletni staż w hotelu i doskonale zna wszystkie hotelarskie tajniki. Pewnymi szczegółami postanowiła podzielić się w sieci, dlatego też nagrała na TikToka serię filmików, w których wyjaśnia, czego hotelowi goście nie powinni nigdy robić.

Czytaj również: Tych miejsc nie sprząta się w hotelach. Wyznanie pokojówki

Pierwszą rzeczą jaką TikTokerka stanowczo odradza wczasowiczom jest korzystania ze szklanek, które są do dyspozycji gości razem z wodą butelkowaną. Chociaż szklanki mogą wydawać się czyste, to często obsługa nie wymienia ich między gośćmi.

Reklama

Kobieta wyjaśniła, że personel wymieni szklanki wtedy, gdy wyraźnie widać, że były używane. Zachęca gości hotelowych do tego, żeby przed użyciem umyć je lub wyparzyć.

Zobacz też: Nigdy nie kładź walizki na łóżku. Może cię to sporo kosztować

W kolejnym nagraniu Kanadyjka mówi, że jest też kilka innych przedmiotach z wyposażenia, które mogły być używane przez poprzednich gości - tyczy się to np. narzuty na łóżko.

Janessa zdradziła również, iż podobnie jest w przypadku papieru toaletowego - obsługa hotelu nie przynosi nowych rolek, te będące w łazienkach są zazwyczaj pozostawiane po poprzednich gościach. Czasem tylko końcówki zawija się, aby wszystko wyglądało ładnie i schludnie.

W innym filmiku kobieta przestrzega przed chodzeniem po hotelowych pokojach boso. Kapcie czy skarpetki są zdaniem Richard obowiązkowe. Wyjaśniała, że hotelowe wykładziny odkurzane są raz na jakiś czas - na pewno nie po każdym wczasowiczu. Jeszcze rzadziej poddaje się je czyszczeniu.

Czytaj także: Grzyb i brud w łazience? Oto sposoby na czyste fugi

TikTokerka w każdym filmiku zaznacza również, że opisywanie przez nią sytuacje nie są regułą. Przestrogi nagrała w oparciu o własne doświadczenie hotelarskie - w każdym pensjonacie mogą panować inne standardy oraz warunki. Warto jednak mieć świadomość, na co możemy być narażeni wybierając się na weekend lub dłuższy pobyt do hotelu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hotel | urlop | TikTok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy