Reklama

Ten obrazek wiele mówi o twojej osobowości. Spójrz i sprawdź!

Złudzenia optyczne, kiedyś często stosowane w psychologii, pomagają ekspertom sięgnąć do naszej podświadomości i dowiedzieć się więcej o osobowości danego człowieka. Głównie chodzi oczywiście o nieuświadomione jej tajniki. Taka wiedza rzuca nowe światło na to, kim jesteśmy, czego potrzebujemy i nad czym powinniśmy bardziej się pochylić, bo np. blokuje nasz rozwój.

Złudzenia optyczne są zabawne, ale ich zastosowanie w psychologii jest czymś więcej niż prostą rozrywką. Wiele z tych iluzji może ujawnić, kim jesteś jako osoba. Przecież psychologowie używają plam atramentu, aby zrozumieć swoich pacjentów nie bez powodu. Kiedy pokazują swoim pacjentom obrazy, a następnie proszą ich o wyjaśnienie tego, co widzą, ich podświadomość przywołuje rzeczy ukryte pod powierzchnią. Nie wierzysz? Sprawdź. 

Jeśli jako pierwszy w oko wpadł ci samochód...

Najprawdopodobniej oznacza to, że najważniejsza jest dla ciebie wolność. Uwielbiasz podróżować i najchętniej poświęciłbyś się temu bez reszty. Możliwość wyruszenia w drogę, potencjał przygody to coś, co zawsze rozpalać będzie twoje serce i wyobraźnię. Jesteś człowiekiem, który nie poddaje się opiniom innych, żyje we własnym tempie i robi tylko to, co przychodzi mu naturalnie. Nie ma mowy o układaniu się, naginaniu, zmuszaniu do czegoś.  

Reklama

Jeśli jako pierwszy w oko wpadł ci mężczyzna...

Psychologowie na podstawie tej odpowiedzi wnioskują, że twoja natura jest analityczna. Masz tendencje do skupiania się na dużym obrazie i lekceważenia drobnych szczegółów. Jesteś wzrokowcem i szybko przyswajasz wiedzę. To wszystko oczywiście bardzo ważne i dobre, ale też nie bez powodu posługujemy się powiedzeniem "diabeł tkwi w szczegółach". Warto spróbować przekierować na nie uwagę, częściej się na nich skupiać, żeby nie przegapić czegoś potencjalnie ważnego. 

Polecamy również: To, co widzisz na tym obrazku wyjaśnia, dlaczego nie znalazłaś miłości

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: psychotest | psychozabawa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy