Reklama

Reklama

To, co widzisz na tym obrazku ukazuje twoje najgłębiej ukryte "ja"

Złudzenia optyczne są zabawne, ale ich zastosowanie w psychologii jest czymś więcej niż prostą rozrywką. Wiele z tych iluzji może ujawnić, kim jesteś jako osoba. Przecież psychologowie używają plam atramentu, aby zrozumieć swoich pacjentów nie bez powodu. Kiedy pokazują swoim pacjentom obrazy, a następnie proszą ich o wyjaśnienie tego, co widzą, ich podświadomość przywołuje rzeczy ukryte pod powierzchnią. Nie wierzysz? Sprawdź.

Co widzisz na ty obrazku - mężczyznę czy kobietę?

Jedną z takich iluzji, która wystawia na próbę twoje moce percepcji, jest prosty rysunek, który można zobaczyć na dwa różne sposoby. Niektórzy widzowie zobaczą obraz starego mężczyzny, gdy na niego spojrzą, podczas gdy inni zobaczą tył głowy młodej kobiety. Możliwe jest również, że niektórzy ludzie będą w stanie przełączać się między nimi i mogą dostrzec zarówno mężczyznę, jak i kobietę.

Jednak to to, co zobaczysz najpierw, pokazuje twoje dominujące cechy osobowości.

Zobacz też: Który z tych obrazków nie przedstawia rodziny? Psychotest

Reklama

Jako pierwszego zobaczyłam starca - co to znaczy?

Jeśli pierwszą rzeczą, którą zobaczyłeś, była twarz starca z wąsami, jesteś spokojną, uczciwą i wierną osobą, która jest postrzegana przez innych jako godna zaufania i niezawodna. Jesteś naturalnym przywódcą, który w razie potrzeby może przejąć inicjatywę, a inni patrzą na ciebie, gdy potrzebują przewodnictwa lub mądrości.

Jesteś perfekcjonistą, co może być źródłem stresu, ale uważnie stawiasz kolejne kroku, aby osiągnąć swoje cele. Impulsywne decyzje - to nie ty. 

Jako pierwszą zobaczylam młodą kobietę - co to znaczy?

Jeśli najpierw zauważyłeś tył głowy młodej kobiety, jesteś optymistyczną i ciekawą osobą, z dużą ilością pozytywnej energii. Jesteś porywczy i masz tendencje do działania w oparciu o impulsywne decyzje, uwielbiasz próbować nowych rzeczy. Zwykle szukasz tego, co najlepsze we wszystkim i lubisz pomagać innym, a ludzie często szukają u ciebie pocieszenia. 

Mówi się również, że ludzie, którzy na tym obrazku widzą młodą kobietę, są silni i odporni, ale bardzo skorzystaliby na dzieleniu się swoimi problemami z innymi i szukaniu wsparcia, zamiast dusić wszystko w sobie.

Sprawdź: Jakim typem żony jesteś? Odpowiedz na 10 pytań i poznaj odpowiedź

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: osobowość | cechy charakteru | psychotest

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy