Test IQ: Ile lat ma babcia, a ile jej wnuczek? Tylko bystry umysł zna odpowiedź

Rozwiązywanie testów IQ ma pozytywny wpływ na pracę mózgu. Pobudza kreatywność, logiczne myślenie i szare komórki do myślenia. Sprawdź się dzisiaj w jednym z naszych ćwiczeń. Czy uda ci się rozwiązać zadanie w mniej niż 10 sekund? Powodzenia!

Uda ci się rozwiązać nasz test?
Uda ci się rozwiązać nasz test?Opracowanie własne/Canva ProINTERIA.PL

Tylko bystry umysł rozwiąże nasz test na inteligencję

Dzisiaj przedstawimy ci jeden z naszych testów na inteligencję. W tym zadaniu musisz wykazać się logicznym myśleniem, które przydatne jest nam w życiu codziennym. Pamiętaj, że regularne rozwiązywanie zagadek może pozytywnie wpływać na pracę umysłową.

Spójrz na poniższe polecenie i postaraj się odpowiedzieć na pytanie w mniej niż 10 sekund. Nie każdy to potrafi. Gotowy? Start!

Babcia ma teraz trzy razy więcej lat niż miała, kiedy jej wnuk miał tyle lat, ile ona ma teraz. Razem mają 84 lata. Ile lat ma teraz babcia i ile lat ma jej wnuk?
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze inne testy na inteligencję
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze inne testy na inteligencjęOpracowanie własne/Canva ProINTERIA.PL

Prawidłowe rozwiązanie

Udało ci się rozwiązać nasz test IQ? Gratulacje! Oznacza to, że twoja inteligencja jest na bardzo wysokim poziomie. Natomiast jeżeli jednak nie podołałeś naszemu wyzwaniu, to nic się nie stało. Potraktuj to ćwiczenie jako formę zabawy.

Pamiętaj, że na naszą koncentrację wpływa wiele czynników, takich jak zmęczenie lub stres. Nawet pora dnia może mieć ogromne znaczenie, gdyż wieczorami nasz umysł może być po prostu wycieńczony. Dlatego testy IQ warto rozwiązywać rano lub w przerwie między czynnościami, aby pobudzić szare komórki do życia. Dziękujemy za udział w zabawie, a poniżej znajdziesz poprawne rozwiązanie.

Babcia ma teraz 63 lata, a wnuk ma 21 lat. (63 + 21 = 84). 63 to trzy razy więcej niż 21, więc gdy wnuk miał 21 lat, babcia miała 63 - 21 = 42 lata.
Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}