Test na logiczne myślenie: Ile dzieci jest w tej rodzinie? Tylko geniusz to wie

Rozwiązywanie testów IQ ma pozytywny wpływ na pracę mózgu. Pobudza kreatywność, logiczne myślenie i szare komórki do myślenia. Sprawdź się dzisiaj w jednym z naszych ćwiczeń. Czy wiesz, ile dzieci jest w tej rodzinie? Powodzenia!

Jak myślicie, jaka jest poprawna odpowiedź?
Jak myślicie, jaka jest poprawna odpowiedź?Opracowanie własne/Canva ProINTERIA.PL

Trudny test na inteligencję. Tylko prawdziwy geniusz zna odpowiedź

Dzisiaj przedstawimy ci jeden z naszych bardziej skomplikowanych łamigłówek. Czy uda ci się rozwiązać to ćwiczenie? Tylko osoby o wysokim ilorazie inteligencji potrafią tego dokonać. Spójrz na poniższe polecenie i postaraj się znaleźć prawidłową odpowiedź. Daj sobie czasu, gdyż zadanie nie należy do łatwych. Czy wiesz, ile dzieci jest w tej rodzinie?

Janek powiedział: „Mam tyle sióstr, ile braci.” Jego siostra Ania powiedziała: „Mam dwa razy więcej braci niż sióstr.” Ile dzieci jest w tej rodzinie?
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe zagadki
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe zagadkiOpracowanie własne/Canva ProINTERIA.PL

Prawidłowe rozwiązanie

Udało ci się rozwiązać nasze ćwiczenie na logiczne myślenie? Gratulacje! Oznacza to, że twoja inteligencja jest na bardzo wysokim poziomie. Natomiast jeżeli jednak nie podołałeś naszemu wyzwaniu, to nic się nie stało. Potraktuj to ćwiczenie jako formę zabawy.

Pamiętaj, że na naszą koncentrację wpływa wiele czynników, takich jak zmęczenie lub stres. Nawet pora dnia może mieć ogromne znaczenie, gdyż wieczorami nasz umysł może być po prostu wycieńczony. Dlatego testy IQ warto rozwiązywać rano lub w przerwie między czynnościami, aby pobudzić szare komórki do życia. Dziękujemy za udział w zabawie, a poniżej znajdziesz poprawne rozwiązanie.

Cała rodzina składa się z:

  • 4 chłopców,
  • 3 dziewczynek,
  • łącznie 7 dzieci.

Sprawdź nasze pozostałe zagadki:

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas