Test osobowości: Twój charakter pisma zdradzi pewien szczegół twojego charakteru

Pismo zdradza wiele szczegółów na temat charakteru. Grafologia to dziedzina psychologii. która ma za zadanie odczytywać i interpretować cechy osobowości, emocje, skłonności, ukryte motywacje i poziom inteligencji jednostki na podstawie stylu pisania. Co więc mówi o nas nasz sposób pisania? Sprawdź w poniższym teście osobowości

Co na temat twojej osobowości mówi twój charakter pisma?
Co na temat twojej osobowości mówi twój charakter pisma?opracowanie własnemateriał zewnętrzny

Grafologia to metoda analizy charakteru, osobowości i cech psychologicznych jednostki na podstawie analizy jej pisma ręcznego. Grafologowie badają różne aspekty pisma ręcznego, takie jak rozmiar i kształt liter, odstępy między nimi, nachylenie pisma, nacisk pióra, kształt podpisu i wiele innych elementów graficznych. Twierdzą, że różne cechy pisma ręcznego odzwierciedlają różne aspekty osobowości piszącej osoby. Czego więc możemy się dowiedzieć na temat naszej osobowości z charakteru pisma?

1. Kursywa

Kursywa w grafologii
Kursywa w grafologii opracowanie własnemateriał zewnętrzny

Kursywa na prawo: Jeżeli w twoim charakterze pisma przeważa kursywa na prawo, to najprawdopodobniej jesteś serdeczny i otwarty wobec innych ludzi. Z łatwością nawiązujesz nowe relacje i dbasz o utrzymanie przyjacielskich stosunków z różnymi osobami. Często działasz spontanicznie, podejmując decyzje na podstawie intuicji i emocji. Lubisz podejmować wyzwania i eksplorować nowe możliwości.

Prosto: Jeżeli w piśmie nie używasz kursywy, to możliwe, że w swoich działaniach kierujesz się rozumem i logicznym myśleniem. Przed podjęciem decyzji analizujesz fakty i dostępne informacje, starając się podejść do problemów racjonalnie. Twoje podejście do życia jest praktyczne i skoncentrowane na wynikach.

Kursywa na lewo: Jeżeli często piszesz, pochylając litery na lewo, to możliwe, że twoje zachowanie jest zazwyczaj spokojne, powściągliwe i ciche. Nie jesteś skora do przyciągania uwagi i raczej unikasz bycia w centrum zainteresowania.

2. Odległości liter

Odległości między literami
Odległości między literamiopracowanie własnemateriał zewnętrzny

Litery blisko siebie: W piśmie stawiasz litery blisko siebie? Twoje działania są oparte na rozumie i logicznym myśleniu. Przed podjęciem decyzji lub podejmowaniem działań, analizujesz fakty i dostępne informacje, a także starasz się przewidzieć możliwe konsekwencje.

Litery daleko siebie: Twoje decyzje często są podejmowane intuicyjnie i szybko. Wierzysz w swoje wewnętrzne przeczucia i zazwyczaj podejmujesz działania na podstawie pierwszych odczuć.

3. Kropka nad "i"

kropka nad "i" w grafologii
kropka nad "i" w grafologiiopracowanie własnemateriał zewnętrzny

Kropka otwarta: Twoje myśli i działania są zdominowane przez kreatywność. Masz bogate i wyraziste pomysły, które często wychodzą poza schematy i konwencje.

Zamalowana, zamknięta kropka: Zajmujesz się szczegółowym i starannym analizowaniem sytuacji, problemów lub zadań. Często zwracasz uwagę na drobne elementy, które innym mogą umknąć.

4. Kreska w "t"

Kreska w "t" a charakter
Kreska w "t" a charakteropracowanie własnemateriał zewnętrzny

Na górze: Stawiasz ambitne cele zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Masz jasno określone plany i dążysz do osiągnięcia swoich marzeń.

Na dole: jeżeli podczas zapisu litery "t" stawiasz kreskę na dole, to możliwe, że unikasz nowych lub wymagających sytuacji, ponieważ obawiasz się, że sobie nie poradzisz lub nie spełnisz oczekiwań. Jesteś bardzo krytyczna wobec siebie i swoich umiejętności.

5. Pętelka w "l"

Znaczenie zapisu kropki nad "i" w grafologii
Znaczenie zapisu kropki nad "i" w grafologiiopracowanie własnemateriał zewnętrzny

Pisanie "l" z pętelką: Masz wysokie ambicje i dążysz do osiągnięcia wybitnych celów. Nie boisz się postawić sobie ambitnych wyzwań, ponieważ wierzysz w swoje możliwości.

Pisanie "l" bez pętelki: Twoje życie może być przesiąknięte rutyną i powtarzającymi się schematami. Brak marzeń może prowadzić do stagnacji, gdzie nie widzisz potrzeby zmiany czy rozwoju.

Justyna Moraczewska w „Fajce pokoju”: Przemoc domowa. Uderzył ją raz i to wystarczyłoPolsat Cafe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas