Reklama

Test podświadomości. To, co widzisz na tym obrazku, ujawni czego się boisz

Vladimir Kush, utalentowany malarz surrealistyczny, słynie z tworzenia zwodniczych, niejednoznacznych dzieł sztuki, które są pełne podwójnych znaczeń. Poniższy przedstawia złudzenia optyczne i ukryte znaczenia, które wkrótce rozszyfrujemy. Wszystko, co musisz zrobić, to spojrzeć na obraz i udzielić szczerej odpowiedzi na następujące pytanie, co rzuciło się w oczy jako pierwsze, kiedy zobaczyłeś ten obraz. Sprawdź, co to mówi o lęku, który nosisz głęboko w sobie.

Lęk jest natychmiastową reakcją na zagrożenia egzystencjalne. Każdy z nas czegoś się boi.  To naturalna i podstawowa ludzka emocja. Aby pokonać swój lęk, konieczne jest poznanie jego źródła. Ostatnie badania pokazują, że pomimo naszych rozwiniętych zdolności umysłowych, nasza reakcja na bodźce wywołujące strach czy lęk jest prymitywna i w dużej mierze kontrolowana przez podświadomy umysł. 

Ta prymitywna reakcja jest czymś, co dzielimy z innymi zwierzętami. Chociaż jesteśmy w stanie używać świadomego rozumowania do oceny i racjonalizacji niebezpiecznych sytuacji, nasze reakcje są napędzane przez podświadomość.

Reklama

A zatem, co jako pierwsze rzuciło ci się w oczy na tym obrazku?

NÓŻ

Jeśli pierwszą rzeczą, którą zauważyłeś, jest nóż leżący przed jabłkiem, prawdopodobnie największy w tobie jest lęk przed śmiertelną chorobą. Więcej - że dopadnie cię, kiedy już będzie za późno. Pogarszające się zdrowie i starość to rzeczy, które najbardziej cię przerażają. Cierpienie i ból z powodu śmiertelnej choroby przerażają cię. 

Zobacz też: Test czterech kolorów - określ osobowość przyjaciółki lub szefa i... zacznij nowe życie

GĄSIENICA

Twoje podświadome lęki są związane z duchami i zjawiskami paranormalnymi. Ten lęk nazywa się fasmofobią. Może wywoływać irracjonalne lęki na samą wzmiankę o złych duchach, wampirach, czarownicach i innych nadprzyrodzonych istotach. Boisz się, wyobrażając sobie sytuacje, w których duchy nawiedzają cię, gdy jesteś słaby lub próbujesz zasnąć. Kiedy wiatr wyje w burzliwą noc lub drzwi nagle się zamykają, drżysz i wpadasz w panikę.

MOTYL

Podświadomie boisz się zdrady. Masz zresztą więcej wewnętrznych lęków. Jeśli widzisz motyla, prawdopodobnie zostałeś odrzucony i zraniony już wiele razy w swoim życiu, a twoim największym lękiem jest to, że będziesz musiał po raz kolejny przez to przechodzić. Motyl wskazuje również na traumę z dzieciństwa lub poważne odrzucenia w świecie zawodowym. Sprawy z przeszłości są dobrze ukryte, ale kiedy stajesz twarzą w twarz z podobnymi sytuacjami, wszystkie te obawy pojawiają się ponownie.

Polecamy też: Co widzisz na zdjęciu? Iluzja optyczna zdradza, jaki masz charakter!

JABŁKO

Twoim największym podświadomym lękiem jest śmierć. Ale w przeciwieństwie do wielu ludzi, nie boisz się własnej śmierci, raczej boisz się stracić kogoś, kogo kochasz. Prawdopodobnie straciłeś bardzo ci bliską osobę, co bez wątpienia było traumatycznym doświadczeniem i pozostawiło głęboką bliznę w twojej podświadomości. Nie możesz znieść myśli o ponownej utracie ukochanej osoby. Co więcej, masz częste koszmary o utracie kogoś, na kim ci zależy. Ogólnie rzecz biorąc, śmierć jest czymś, co cię martwi.

Zobacz też: 

QUIZ: "Czy się stoi, czy się leży..." Kultowe powiedzenia z PRL. Pamiętasz?

Znaki zodiaku, które najbardziej kochają samych siebie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: psychotest
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy