Reklama

Reklama

To idealny wiek na pierwsze dziecko. Tak wynika z badań

Psycholożka współpracująca z Uniwersytetem w Kalifornii przeprowadziła badanie, które wykazało, w jakim wieku czerpiemy największą przyjemność z rodzicielstwa. Kiedy najkorzystniej jest zdecydować się na pierwsze dziecko?

"Idealny wiek" a biologia

Biorąc pod uwagę czynniki biologiczne, eksperci są zdania, że najlepszy wiek na zajście w ciążę to czas między 20 a 30 rokiem życia. Specjaliści zaznaczają, że większość kobiet w wieku 25 lat osiąga szczyt płodności. To właśnie wówczas organizm jest najlepiej przygotowany na rozwój płodu.

Sonja Lyubomirsky, profesor psychologii na Uniwersytecie w Kalifornii przeprowadziła badanie, które wykazało, w jakim wieku czerpiemy największą radość z nadejścia na świat potomka. W eksperymencie biorącym pod lupę satysfakcję życiową rodziców wzięło udział siedem tys. Amerykanów. Co wykazały odpowiedzi rodziców?

Reklama

W tym wieku rodzicielstwo cieszy najbardziej

Magazyn "Psychological Science" opublikował wnioski, które płyną z badania przeprowadzonego przez Lyubomirsky. Jak się okazuje, najbardziej zadowolone z rodzicielstwa są osoby, które w chwili przyjścia na świat potomka miały powyżej 26 lat.

Okazuje się, że młodsi rodzice (17-25 lat) w czasie eksperymentu wykazywali niższe zadowolenie z życia niż ich bezdzietni rówieśnicy. Częściej traktowali opiekę nad potomstwem jako obowiązek, a w związku z tym nie odczuwali dostatecznej przyjemności.  

***
Przeczytaj również: 

Najgorsze fryzury dla pań po 50-tce. Bezlitośnie postarzają 

Nie odbieraj telefonu w ten sposób. Mogą to wykorzystać przeciwko tobie

Virgil Abloh nie żyje. Amerykański projektant mody miał 41 lat

Zobacz również:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pierwsze dziecko | rodzicielstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy