Reklama

Tych rzeczy nie wolno trzymać na strychu! Grozi ci pożar i wysoka kara

Dla wielu osób strych to idealne miejsce do przechowywania rzeczy, które nie mieszczą się w domu. Są jednak takie przedmioty, których nie wolno nam tam składować, a za ich przechowywanie grozi nam wysoka kara. Stare farby, butla gazowa, fajerwerki? Sprawdź, jakich rzeczy pod żadnym pozorem nie wolno trzymać na poddaszu.

O rzeczach wrzuconych na strych często zapominamy. Kiedy kończy się nam miejsce do przechowywania w mieszkaniu, upychamy kolejne przedmioty na poddaszu czy w piwnicy. Koniec wakacji i sezonu grillowego? Rozpałka i grill lądują na strychu. Koniec remontu mieszkania? Stare farby i rozpuszczalniki zanosimy na poddasze.

Zobacz również: Jak odstraszać gołębie z balkonów i parapetów?

Trzeba pamiętać, że w utrzymanie porządku to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa. Zagracone poddasze podczas pożaru utrudni pracę strażaków, a przechowywanie materiałów niebezpiecznych może ten pożar wywołać.

Reklama

Czego nie wolno trzymać na strychu?

  • materiały palne i wybuchowe
  • fajerwerki
  • bule gazowe
  • podpałki do grilla
  • farby i rozpuszczalniki

Zobacz: Kupili nowy dom. Ich odkrycie mrozi krew w żyłach

Kara za trzymanie niedozwolonych przedmiotów na strychu

Za składowanie materiałów łatwopalnych grozi nam kara grzywny nawet do 5000 złotych.

Tych przedmiotów lepiej nie trzymaj na strychu

Strych to nie jest najlepsze miejsce do przechowywania mebli czy pamiątek rodzinnych. Zbyt wysoka lub za niska temperatura oraz wilgoć nie sprzyjają do trzymania sprzętu elektronicznego czy zdjęć, które nam po prostu wyblakną. Tapicerowane meble także mogą nie przetrwać próby czasu.

Zobacz również: Ławka na skalę naszych możliwości, czyli szlakiem ławkowych absurdów w Polsce

Przedmioty ze skóry (odzież, skórzane buty czy torebki) po dłuższym czasie mogą nabrać nieprzyjemnego zapachu. Pluszowym zabawkom również strych nie służy. Ze względu na różnicę temperatur stare dokumenty, książki oraz gazety mogą nie przetrwać próby czasu. Warto zatem co jakiś przejrzeć swoje stare rzeczy i zrobić porządek na strychu, może się okazać, że magazynujemy tam całkiem sporo rzeczy, które są nam już zupełnie niepotrzebne. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: strych | przechowywanie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy