Reklama

Reklama

Uchwycili go na nagraniu. Leśnicy spotkali niezwykłe stworzenie

Na facebookowym profilu "Lubuscy Łowcy Burz" udostępniono niezwykłe nagranie, na którym leśnicy uchwycili niespotykane stworzenie. Z lasu wyłonił się spacerujący daniel, jednak największym zaskoczeniem było jego umaszczenie. Zwierzę było bowiem zupełnie białe.

 Polskie lasy w dalszym ciągu kryją przed nami wiele tajemnic. Pozornie zwykła przechadzka leśnymi ścieżkami może okazać się wydarzeniem na miarę filmowej sceny. Doświadczyli tego ostatnio leśnicy w okolicy Strzelec Krajeńskich (pow. strzelecko-drezdenecki). Nagranie z niezwykłego spotkania z danielem z całkowicie białym umaszczeniem udostępniono na facebookowym profilu "Lubuscy Łowcy Burz". Strona zajmuje się głównie zjawiskami meteorologicznymi w regionie, ale zdarza się też, że można na niej znaleźć ciekawe wątki przyrodnicze.

Biały daniel. To nagranie robi wrażenie

W sobotę na profilu "Lubuscy Łowcy Burz" udostępniono nagranie z lasu, na którym widać niesamowite stworzenie. Na filmiku przechadza się ono pośród jesiennych drzew i początkowo ciężko określić, jakie to zwierzę. Z czasem jednak można wywnioskować, że jest to daniel, jednak jego białe umaszczenie czyni z niego magiczną kreaturę niczym z filmów fantasy. 

Reklama

Jego wyjątkowość polega na tym, że występujące w Polsce daniele zwyczajne charakteryzują się rudobrązowym ubarwieniem grzbietu z białymi plamkami. Te całkowicie białe są bardzo rzadko spotykane, choć w ostatnich miesiącach pojawia się coraz więcej doniesień o obserwowaniu białych danieli na terenie województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego czy małopolskiego. 

Eksperci przyznają, że wyjątkowe umaszczenie nie wiąże się z albinizmem, a jest objawem leucyzmu, czyli choroby charakteryzującej się częściowym lub całkowitym brakiem rodzajów pigmentów w skórze. Na szczęście nie wiąże się to z żadnymi dolegliwościami.

Czytaj również:

Lasy państwowe pokazały zdjęcia grzybów. "Drastyczne treści"

Przerażający cud natury. Grzyb, który potrafi zmienić w zombie

Gratka dla grzybiarzy, której nie można kupić w sklepie
 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: daniele | polskie lasy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy