Reklama

Większość Polaków popełnia błąd w jednym miejscu. Test na inteligencję

Matematyka nie zawsze jest taka, jak się wydaje. Niektóre równania, które na pierwszy rzut oka wydają się proste, mogą okazać się trudniejsze, jeśli spojrzeć na nie dokładniej. Oto jedno z zadań matematycznych, które znalazło się w teście na inteligencję. Większość go rozwiązujących podawała błędny wynik zagadki. Czy tobie uda się ją rozwiązać?

Internauci sprzeczają się co do wyniku. Kluczowy jeden moment

To zadanie matematyczne, pomimo pozornej prostoty, może być trudne w praktyce. Kluczowym krokiem w jego rozwiązaniu jest właściwa kolejność wykonywania działań: należy najpierw wykonać operacje znajdujące się w nawiasach, następnie wykonać mnożenie lub dzielenie, a na końcu dodawanie lub odejmowanie. Niedotrzymanie tej reguły może prowadzić do błędów podczas obliczeń. Wśród internautów istnieją różne opinie na temat wyniku tego zadania matematycznego. Przedstawiają oni aż cztery odpowiedzi na to zagadnienie, lecz tylko jedna z tych odpowiedzi jest poprawna. Czy wiesz która?

Reklama

Zobacz również: Podchwytliwa zagadka na inteligencję. Poradzisz sobie z jej rozwiązaniem?

Test na inteligencję rozłożył Polaków na łopatki. Oto poprawny wynik

Prezentowana przez nas zagadka pojawiła się w teście na inteligencję z 1950 roku. Rozwiązujący go podawali aż cztery różne wyniki zagadki: 64, 65, 72, 80. Tylko jeden z nich jest poprawny. Który?

Aby poznać wynik zagadki z testu na inteligencję, należy rozwiązać ją zgodnie z kolejnością wykonywania działań. Tak więc najpierw wykonujemy dzielenie i mnożenie:

8:8=1, 8x8=64.

Zobacz również: Zagadka na inteligencję z podstawówki. Znasz poprawną odpowiedź?

Następnie wykonujemy obliczenia od lewej do prawej:

8+1+64-8=65

Oznacza to, że poprawny wynik testu wynosi 65. Czy udało ci się taki uzyskać? Jeżeli uzyskałeś inny wynik, np. 72, oznacza to, że nie wziąłeś pod uwagę reguły kolejności wykonywania działań. Zapoznaj się z nimi i spróbuj jeszcze raz.

Zobacz również: Zagadka matematyczna na inteligencję. Nieliczni podadzą poprawny wynik

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: test na inteligencję | zagadka matematyczna | test IQ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy