Wielkanocne potrawy kupne czy domowe? Sprawdzamy, co się bardziej opłaca

Wzięliśmy pod lupę sernik, babkę wielkanocną oraz sałatkę jarzynową i sprawdziliśmy, jak wyglądają ceny w miejscach, które oferują wielkanocny catering oraz ile kosztuje przygotowanie ich w domu
Wzięliśmy pod lupę sernik, babkę wielkanocną oraz sałatkę jarzynową i sprawdziliśmy, jak wyglądają ceny w miejscach, które oferują wielkanocny catering oraz ile kosztuje przygotowanie ich w domu123RF/PICSEL

Wielkanocne potrawy. Lepiej kupić czy zrobić w domu?

Zobacz również:

    Wielkanoc to spore wydatki
    Wielkanoc to spore wydatki© Panthermedia

    Sernik tradycyjny - ile kosztuje?

    • twaróg 10 zł/kg
    • jajka 10 zł/10 szt.
    • masło 6-8 zł/200 g
    • mąka ziemniaczana 5 zł/1 kg
    • cukier puder 4 zł/400 g
    • cukier wanilinowy 1 zł/30 g
    Wielu Polaków w te święta szczególnie uważa na wydatki
    Wielu Polaków w te święta szczególnie uważa na wydatki123RF/PICSEL
    Okazuje się, że zrobienie sernika samodzielnie w domu kosztuje nieco ponad 25 zł
    Okazuje się, że zrobienie sernika samodzielnie w domu kosztuje nieco ponad 25 zł123RF/PICSEL

    Babka wielkanocna - lepiej upiec czy kupić?

    Magda Gessler, jak wielu innych restauratorów i restauratorek, ma w swojej ofercie wielkanocne potrawy
    Magda Gessler, jak wielu innych restauratorów i restauratorek, ma w swojej ofercie wielkanocne potrawyArtur Zawadzki/REPORTERReporter
    • jajek (10 zł/10 szt.)
    • masła (6-8 zł/200 g)
    • cukru (6 zł/1 kg)
    • mąki pszennej (3 zł/1 kg)
    • mąki ziemniaczanej (5 zł/1 kg)
    • proszku do pieczenia (0,6 zł/15 g)
    Do przygotowania babki wielkanocnej potrzeba zaledwie kilku składników
    Do przygotowania babki wielkanocnej potrzeba zaledwie kilku składników123RF/PICSEL

    Sałatka jarzynowa - co się bardziej opłaca?

    W "Zalipiankach" kilogram sałatki to koszt 67 złotych / archiwum prywatne
    W "Zalipiankach" kilogram sałatki to koszt 67 złotych / archiwum prywatne123RF/PICSEL
    • marchewkę (5 zł/kg)
    • ziemniaki (2,5 zł/kg)
    • jajka (10 zł/10 szt.)
    • puszkę groszku (średnio 5zł)
    • ogórki kiszone (5 zł/400 g)
    • jabłko (średnio 5 zł/kg) 
    • majonez (7 zł/250 ml)
    „Ewa gotuje”: Sałatka na warzywach z rosołuPolsatPolsat