Wtedy spadnie pierwszy śnieg. Najnowsza prognoza pogody zaskakuje

Ostatnie dni października należały do wyjątkowo słonecznych. Pogodną aurą zaskoczył również początek listopada. Wkrótce jednak wiele może się zmienić. Najnowsze prognozy pogody mówią o pierwszym śniegu.

Wkrótce spadnie pierwszy śnieg
Wkrótce spadnie pierwszy śniegDrew Angerer / GETTY IMAGES NORTH AMERICAAFP

Najnowsze prognozy sezonowe kwalifikują listopad jako miesiąc z wyraźną dodatnią anomalią temperatury. Ciepłe dni przerywać będą jednak zimne noce, w których mogą pojawić się przymrozki. Wkrótce może również spaść pierwszy śnieg.

Kiedy spadnie śnieg 2022? To już niedługo

Listopad 2022 zapowiada się wyjątkowo ciepło. Temperatury w całej Polsce nie przekroczą już jednak 20 st. C. Mimo tego średnia temperatura dobowa wciąż będzie znajdować się powyżej normy wieloletniej dla tej pory roku.

Do połowy listopada w Polsce temperatura utrzyma się na poziomie 6-16 st. C. Zdecydowanie chłodniej zrobi się w drugiej połowie miesiąca. Wtedy też na nizinach może pojawić się pierwszy śnieg.

Zbliża się zmiana pogody. Oto, czego możemy się spodziewać

Przed nami więc cieplejszy niż zwykle listopad, z sumą opadów przeważnie w normie. Pierwsze opady śniegu na nizinach i większe ochłodzenie jest prawdopodobne dopiero w trakcie drugiej połowy miesiąca, zwłaszcza w ostatniej dekadzie
informuje serwis dobrapogoda24.pl.

Pogoda zmieni się już w najbliższych dniach. W najbliższy weekend termometry wskażą około 7 st. C. Pojawią się również opady deszczu.

Liść laurowy. Magiczna i zdrowa przyprawaInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas