Reklama

Wybierasz się do Chorwacji? Polak ostrzega, czego tam nie robić

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych przez Polaków jest Chorwacja. Ten piękny kraj od wielu cieszy się ogromną popularnością wśród naszych rodaków, choćby z uwagi na dosyć konkurencyjne ceny w porównaniu z wypoczynkiem we Włoszech. Wybierając się na urlop do Chorwacji, należy jednak pamiętać o kilku zasadach, których przestrzeganie uchroni nas przed przykrymi niespodziankami.

Polski TikToker Oskar Bryja od pewnego czasu mieszka w Chorwacji, skąd nagrywa krótkie formy wideo, na których dzieli się swoimi spostrzeżeniami o życiu w kraju nad Adriatykiem. Oskar wskazuje turystom z Polski, czego lepiej w Chorwacji unikać, by nie narazić się niepotrzebne wydatki, ale również podpowiada, dlaczego m.in. lepiej butelkę plastikową zwrócić do sklepu, zamiast wyrzucać ją do kosza.

Polscy turyści wybierający się do Chorwacji powinni pamiętać, że wypłacając gotówkę z tamtejszych bankomatów, poniosą dodatkową opłatę w wysokości 30 kun, co w przeliczeniu na złotówki wyniesie około 20 zł. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się przed wyjazdem w większą kwotę kun lub płacenie na miejscu kartą bankomatową.

Reklama

Ponadto TikToker twierdzi, że jeśli zwrócimy do sklepu pustą, plastikową butelkę, która objęta jest kaucją, otrzymamy za nią zwrot 50 lip, czyli 30 groszy.

Czytaj także: W Chorwacji jesienią nie ma czasu na nudę

Oskar Bryja przestrzega przed parkowaniem w miejscach, które nie są do tego przeznaczone. O ile Chorwaci - zdaniem Oskara - mogą parkować, gdzie im się podoba, nie narażając się na mandat, o tyle turyści z zagranicznych krajów mogą zostać ukarani przez policję za nieprzepisowe parkowanie auta.

Polak mieszkający w Chorwacji na jednym z filmików podzielił się również swoją opinią na temat tego, jak wygląda życie w tym kraju poza sezonem. Oskar twierdzi, że Chorwacja na wakacje jest doskonałym wyborem, ale ogólnie życie tam jest dla niego trudne. Mężczyzna narzeka m.in. na zbyt małą liczbę dużych sklepów oraz na lenistwo Chorwatów. Ponadto TikToker twierdzi, że w momencie, kiedy kończy się sezon turystyczny, w Chorwacji nic ciekawego się nie dzieje. Podzielacie ten pogląd? 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Chorwacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy