Reklama

Reklama

Wyciągnęła psa z Odry. Oto, co stało się z jej rękami!

Od wielu dni cała Polska żyje skażeniem rzeki Odry, które już dziś nazywane jest jedną z największych ekologicznych katastrof w historii kraju. Niestety, wciąż nie wiemy, co stoi za tą ogromną tragedią zwierząt i ludzi, choć pojawiają się informacje o tym, że wyniki kontroli wylotów odprowadzających ścieki i wody opadowe do rzek są alarmujące! Specjaliści ostrzegają przed wchodzeniem do wody i uczulają właścicieli zwierząt, by nie pozwalali im zbliżać się do rzeki.

Ogromne skażenie rzeki Odry to nie tylko tragedia ryb, ale także ssaków, płazów, gadów, ptaków i wszystkich żyjących w Odrze i w jej okolicach stworzeń. Zagrożony jest cały ekosystem, a naukowcy i biolodzy już dziś mówią o katastrofie, której skutki odczuwać będziemy jeszcze przez wiele lat. 

Choć wciąż nie wiemy, co stoi za skażeniem Odry, to specjaliści od wielu dni ostrzegają przed wchodzeniem, a nawet zbliżaniem się do wody. Niestety, pojawiają się już pierwsze przypadki reakcji alergicznych u osób, które miały z nią kontakt. Do lekarzy zgłaszają się pacjenci, narzekający na pieczenie i zaczerwienie skóry, mrowienie oraz dyskomfort. 

Zobacz również: Martwe ryby w Odrze. Minister podała wyniki badań

Wyciągnęła psa z Odry. Oto, co pojawiło się na jej rękach!

Jak podaje portal Medonet, po lekarską pomoc zwróciła się także kobieta, która wcześniej wyciągnęła z Odry bawiącego się psa. Gdy wróciła do domu, natychmiast go wykąpała, a już chwilę później zauważyła na swoich rękach niepokojące zmiany i podrażnienia. 

Reklama

- przyznał w rozmowie z portalem dr Eryk Matuszkiewicz. 

Wcześniej głośno było o innym psie, który kąpał się w Odrze i trafił do kliniki weterynaryjnej w ciężkim stanie - cierpiał m.in. na uporczywą biegunkę z krwią. 

Zarówno naukowcy jak i weterynarze ostrzegają, by nie zbliżać się do skażonej rzeki, nie spacerować tam z psami, a już pod żadnym pozorem nie pozwalać im na kąpiele - mogą się one skończyć tragicznie dla zwierzęcia i spowodować reakcje alergiczne u ludzi. 

Zobacz również:

Bałtycka "strefa śmierci" zbliża się do Polski. Eksperci apelują!
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Odra | skażenie odry | martwe ryby w Odrze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy