Reklama

Reklama

Wypowiedz te słowa w czasie kryzysowej sytuacji. Anioły ześlą ci pomoc

W życiu każdego człowieka przychodzi czasem ciężki czas, pełen trosk, bezradności, załamania, braku nadziei. W takich sytuacjach można zwrócić się o pomoc do świętych i aniołów – szczera, płynąca z głębi serca prośba o rozwiązanie tzw. sytuacji beznadziejnych, może bardzo pomóc. Do kogo modlić się w czasie kryzysu?

Święci, patroni od spraw beznadziejnych, do których warto modlić się podczas wyjątkowo przygnębiających wydarzeń w życiu to Św. Rita z Casci i Św. Juda Tadeusz Apostoł. Kim byli i jak się do nich modlić? 

Św. Rita z Casci

Św. Rita żyła w średniowieczu, pochodziła z niezbyt zamożnej, włoskiej rodziny. Jej pojawienie się na świecie było wielkim szczęściem dla rodziców, bowiem przez wiele lat nie mogli mieć potomstwa. Gdy Rita skończyła 18 lat, nie marzyła o niczym innym, jak tylko o tym, aby wstąpić do zakonu. Jej rodzice jednak mieli inne plany dla córki - postanowili wydać ją za mąż za polityka, byłego wojskowego. Małżeństwo to dla Rity nie było łatwe. Urodziła dwóch synów, którzy zmarli na dżumę, mniej więcej w tym samym czasie odszedł też ich ojciec. Wtedy Rita postanowiła wstąpić do klasztoru augustianek w Casci, gdzie została obdarzona stygmatem cierpienia Jezusa - na jej czole pojawiała się otwarta rana, po cierniu z korony. Św. Rita tuż przed śmiercią, w styczniu, poprosiła siostrę o przyniesienie róży z ogrodu. Ku jej zdziwieniu, kwiat czekał na nią, mimo zimowej pory. Od tego czasu róża stała się symbolem Św. Rity.

Reklama

Kościół katolicki wspomina św. Ritę 22 maja. Św. Oto jedna z modlitw, którą można do niej kierować w trudnych chwilach: 

Św. Juda Tadeusz

Święty Juda Tadeusz to obok Św. Rity drugi z patronów od spraw wyjątkowo trudnych. Czuwa również nad szpitalami i personelem medycznym. Wiadomo, że był bratem Jakuba Apostoła młodszego. Miał też żonę. Imię Juda w języku hebrajskim - oznacza "godzien czci". Drugie - Tadeusz, opisuje natomiast człowieka o szerokiej piersi.

Święty Juda Tadeusz był jednym z apostołów, a część swojego życia spędził też jako męczennik. W sprawach beznadziejnych modli się do niego cały świat - za jego wstawiennictwem pomoc otrzymało już mnóstwo ludzi. Wspomnienie Św. Tadeusza Judy w Kościele katolickim odbywa się 28 października.

Jedna z modlitw do Św. Judy, z prośbą o rozwiązanie spraw beznadziejnych brzmi tak:

Anioł Yeliel

Oprócz Św. Rity i Św. Judy, w sytuacjach kryzysowych można też zwrócić się do aniołów. Szczególnie jeden z nich - Yeliel uznawany jest za ducha, który przynosi pocieszenie i pomaga uporać się z ciężkimi momentami w życiu.

Anioł Yeliel pomaga szczególnie wtedy, gdy człowieka ogarnia bezradność, niemoc, brakuje sił do walki z trudnościami. Ma za zadanie chronić też od złośliwości i pomaga odnaleźć wyjście nawet z najtrudniejszych sytuacjach.  

Ponadto potrafi ochronić przed wpływem toksycznych osób, krzywdzących, nieprawdziwych informacji, plotek, pomaga rozwiązywać konflikty i wyjaśniać spory.  

Do Yeliela warto modlić się, gdy ogarnia nas poczucie, że zeszliśmy na złą drogę. Anioł ten niesie wybaczenie, uczy jak wyciągać wnioski z życiowych błędów. Strzeże ponadto moralności i sprawiedliwości. Yeliel to jednak przede wszystkim anioł od spraw beznadziejnych, a więc pomoże nawet w najbardziej trudnej sytuacji, z których ciężko jest znaleźć wyjście.  

Do anioła Yeliela najlepiej zwrócić się tuż po zachodzie Słońca, gdy w domu będzie ciemno. Warto usiąść przy stole, a przed sobą postawić i zapalić białą świecę. Najlepiej zamknąć oczy i wyobrazić sobie biało-złote światło, a następnie wypowiedzieć te słowa:

***

Czytaj również:

Ludzie, którzy widzieli anioły

Wstawiennictwo świętych. Do nich warto się modlić

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: anioły | święci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy