Reklama

Zachwala Polskę Amerykanom. Oto 5 rzeczy, które ceni w naszym kraju

“Poczułam się jakby przeniesiono mnie do bajkowego świata” - pisze w swoim artykule na łamach amerykańskiego “Business Insider” Sama Ansari Pour. Dziennikarka odwiedziła Polskę i jest zachwycona naszym krajem. Przekonuje mieszkańców USA, by wciągnęli Polskę na swoją listę miejsc do zobaczenia w Europie. Co najbardziej ją zachwyciło?

W Polsce nie doświadczysz turystycznego “scamu"

“Odwiedziłam Polskę, niedoceniane miejsce pełne taniego i dobrego jedzenia, kultury i historii. Oto 5 powodów, dla których powinieneś dodać ją do trasy swojej następnej wycieczki po Europie" brzmi tytuł tekstu w amerykańskim wydaniu “Business Insider". Dziennikarka zwiedzała latem Europę Wschodnią, a przez pięć dni poznawała Warszawę i Lublin, które mocno ją zachwyciły.

“Spędziłam pięć dni w dwóch miastach - Warszawie, stolicy, i Lublinie - spacerowałam wokół starych zamków, wędrowałam po muzeach i zjadałam tyle pierogów, ile tylko zdołałam".

Reklama

Dziennikarka podkreśla, że choć zwiedzała Polskę samotnie, to czuła się w naszym kraju bardzo bezpiecznie. Sama Ansari Pour mieszka w Londynie, gdzie jak sama mówi, w miejscach chętnie odwiedzanych przez zagranicznych gości często można doświadczyć prób naciągnięcia turystów. Dziennikarka zwróciła uwagę, że w Polsce ani razu nie spotkała się z turystycznym “scamem".

Zobacz również: Nowy turystyczny hit na południu Polski. Nad "beskidzkim morzem" szykuje się inwestycja za miliony

“W niektórych miejscach czujesz się jak w kapsule czasu"

“Spacerowałam godzinami po ulicach starego miasta w Warszawie i Lublinie" - pisze w swoim artykule Sama Ansari Pour i przywołuje historię, zniszczonej podczas II wojny światowej, Warszawy, którą w czasach PRL-u odbudowano i dziś znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dziennikarce wyraźnie imponuje historia starego miasta polskiej stolicy - jest nim zachwycona mimo świadomości, że 85 proc. budynków zrekonstruowano. Nie mniej podoba jej się stare miasto w Lublinie.

Wstrząsająca i ważna przeszłość

Brytyjka, zachęcając Amerykanów do podróży po Polsce, zwróciła również uwagę, że jest to doskonałe miejsce dla entuzjastów historii. Kobieta opowiada w swoim artykule o historii polskich żydów, którą poznała między innymi dzięki wizycie na Majdanku.

Odnosząc się do historii, kobieta  wspomina również o muzeum gier retor oraz o muzeum lotnictwa w Krakowie.

Zobacz również: Najpiękniejsza wieś na Dolnym Śląsku. Dawne sanatorium nadal zachwyca

"Każdy kęs był jak..." Amerykanka zachwala pierogi

Zachwyciły ją także ceny, które dla amerykańskiego portfela są wyjątkowo niskie. Kobieta była w niemałym szoku, gdy udało jej się kupić sałatkę za jednego dolara (po przeliczeniu). Dziennikarka zachwyca się polskimi pierogami. Jej szczególną uwagę zwróciły pierogi z grzybami podsmażane na maśle. “Każdy kęs był jak eksplozja smaków w ustach" - pisze Sama Ansari Pour. Kobieta jadła też rosół, który uważa za doskonałą zupę na niepogodę.

Tania, dostępna i niezawodna komunikacja

Kobieta chwali również polską komunikację. Dla mieszkanki Londynu poruszanie się po mieście tramwajami czy taksówkami korporacji znanych również w Stanach Zjednoczonych było bardzo tanie. Kobieta chwali dostępność różnych środków transportu (tramwaje, pociągi, busy i trolejbusy) oraz fakt, że bilety można kupić w naszym kraju w automacie i nie ma potrzeby ściągania dedykowanych aplikacji, co jej zdaniem czyni poruszanie się transportem publicznym w Polsce bardziej dostępnym.

Zobacz również: Amerykanka spróbowała polskich słodyczy. W komentarzach zawrzało

Łatwa podróż ze Stanów

Dziennikarka podkreśla, że ze Stanów Zjednoczonych można w łatwy sposób dostać się do Polski. Amerykanie mogą skorzystać z bezpośrednich lotów między innymi do Warszawy i Krakowa. Zauważa też, że lecąc do Polski z innych krajów europejskich, można bardzo tanio podróżować do naszego kraju.

Zobacz również: Zjadłam barszcz w Czechach. Osłupiałam, widząc, co w nim pływa

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: USA | Polska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy