Reklama

Zapytali 102-latkę, co robi, że tak długo żyje. Wcale nie dieta czy ćwiczenia...

Ludzie od wieków szukają skutecznego sposobu na długowieczność, i rzecz jasna, prowadzenie zdrowego trybu życia, którego podstawą jest odpowiednio zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna z pewnością wpływają na to, jak długo żyjemy. Jednak odpowiedzi na pytanie, co robić, by żyć 100 lub więcej lat najlepiej jest szukać u źródła.

102-latka zdradza sekret długowieczności

Gladys McGarey jest z wykształcenia lekarką i niedawno świętowała swoje 102. urodziny. Kobieta napisała nawet książkę, w której zdradza swój sposób na długowieczność, podpowiadając, co należy robić oraz czego unikać, by tak długo cieszyć się dobrym zdrowiem i pogodą ducha.

Otóż zdaniem Gladys McGarey najgorszym czynnikiem skracającym ludziom życie jest stres.

"Tak więc nawykiem, który przez lata przynosił mi zdrowie i szczęście, jest umiejętność budowania wszystkiego od nowa, niezależnie od tego, czy jest to związek, ścieżka kariery czy projekt" - tłumaczy Gladys w swoich mediach społecznościowych.

Reklama

Kobieta twierdzi, że takiego podejścia do życia nauczyła ją matka. Gladys jest zdania, że ciągłe rozpamiętywanie przykrych zdarzeń bardzo niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie.

Czytaj również: Te siostry odkryły sekret długowieczności. Każda z nich ma ponad 100 lat

Sposób na długowieczność? Zacznij dzień od ulubionej muzyki 

Ponadto lekarka wychodzi z założenia, że jednym z najważniejszych momentów dnia jest poranek. Powinno się go zaczynać od włączenia ulubionej muzyki i krótkiego spaceru.

"Podczas chodzenia pozwól swojemu ciału poruszać się luźno i swobodnie. Możesz nawet pozwolić sobie trochę potańczyć" - dodaje na koniec.

Przeczytaj również: Niedawno świętowała setne urodziny. Zdradziła sekret długowieczności

***

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: długowieczność | wiek | seniorka | zdrowie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy