Reklama

Niedawno świętowała setne urodziny. Zdradziła sekret długowieczności

Olive Westerman z hrabstwa West Yorkshire świętowała niedawno setne urodziny. Kobieta zdradziła, co pomogło dożyć jej tak sędziwego wieku. Kluczową kwestią miały być dwie zasady. Wśród nich między innymi „unikanie obcych mężczyzn”.

Olive Westerman, mieszkająca dziś w domu opieki, obchodziła swoje setne urodziny 16 stycznia. "Właściwie nie mogę uwierzyć, że mam teraz 100 lat, ale to niesamowite uczucie" - wyznała.

Seniorka zdradziła w rozmowie z brytyjskimi mediami swój sposób na długowieczność. Jak przyznała, życie upłynęło jej na "śmiechu i podróżach". "Spędziłam trochę czasu mieszkając za granicą, a moim ulubionym miejscem do życia był Singapur - bardzo mi się tam podobało" - wyznała w rozmowie z Daily Mail. "To było tak interesujące i ekscytujące miejsce, tak różne od Anglii" - dodała.

Zobacz również: Sekret najstarszej kobiety świata. Codziennie je ten sam produkt

Reklama

Przeżyła 100 lat dzięki dwóm zasadom

100-latka zdradziła, że jej mąż był pisarzem i podróżnikiem. "Poznaliśmy się w miejscowym kościele, do którego chodziliśmy w każdą niedzielę. Porozmawialiśmy pewnego dnia po mszy i od razu się polubiliśmy" - wyznała. "Najbardziej kochałam jego życzliwość i łagodność oraz fakt, że zawsze starał się pomagać innym" - dodała.

To właśnie mężczyzn tyczy się żelazna zasada, której podporządkowywała się seniorka. Sekretem długowieczności ma być... unikanie rozmów z innymi mężczyznami. "Unikaj rozmów z obcymi mężczyznami, a wszystko będzie dobrze" - stwierdziła w rozmowie z serwisem.

To jednak nie koniec. Kobieta, mimo iż nie miała własnych dzieci, przez wiele lat pracowała w żłobku. "Spędziłam wiele czasu z dziećmi, a to z pewnością pozwoliło mi zachować młodość ducha" - zdradziła.

"Myślę, że najlepszą radą, jaką mogę dać, jest po prostu bycie szczęśliwym i zadowolonym z życia oraz jak najlepsze wykorzystanie tego, co masz" - dodała seniorka.

100-latka, znana ze swojego poczucia humoru, okrągły jubileusz świętowała z innymi mieszkańcami domu opieki. Personel postanowił kontynuować zapoczątkowaną przez zmarłego męża seniorki tradycję, wręczając jej butelkę perfum Estee Lauder.

Zobacz również: Ogromne podwyżki w sanatoriach w 2023 roku. Kogo będzie stać na turnus w lecie?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: stulatka | setne urodziny | przepis na długowieczność

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy