Reklama

Reklama

Życie w milionie kawałków

"Milion małych kawałków" to książka przepełniona brutalnością i kontrowersją.

Nakładem wydawnictwa G+J Książki ukazała się znakomita powieść, sprzedana na świecie w ilości ponad 5 mln egzemplarzy, Milion małych kawałków. Autorem książki jest James Frey - utalentowany i ceniony na świecie amerykański pisarz.

- Chciałem napisać książkę, która będzie relacją z walki, jaka rozgrywa się w umysłach i ciałach narkomanów i alkoholików, i będzie opowieścią o tym, dlaczego tak trudno tę walkę wygrać - pisze James Frey.

O niezwykłym charakterze książki "Milion małych kawałków" świadczy fakt, iż jest to powieść autobiograficzna. Głównym bohaterem jest sam Frey, który opisuje swoją walkę z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Jego opowieść jest kontrowersyjna, ponieważ stanowi zapis najbardziej dramatycznych i intymnych przeżyć autora.

Reklama

Historia walki z uzależnieniem Freya rozpoczyna się w momencie podróży do kliniki odwykowej w Chicago. Obolały, okaleczony narkoman budzi się na pokładzie samolotu. Bohater czuje, że utracił kontrolę nad swoim życiem. Pobyt w klinice uświadomi Freya, w jak straszną pułapkę zapędził go nałóg.

Dopiero spotkanie z rodzicami w klinice i poznanie Lilly spowoduje, że bohater na nowo odzyska siły do morderczej walki o powrót do życia. Burzliwa i pełna namiętności miłość, która połączy Jamesa i dziewczynę, pomaga na krótki moment zapomnieć o śmiertelnym nałogu. Jednak czy da się o nim zapomnieć na zawsze?

Trudny, często wulgarny język doskonale odzwierciedla dramat, który przeżywa bohater. Narracja prowadzona w pierwszej osobie i krótkie zdania sprawiają, że czytelnik identyfikuje się z autorem i wczuwa się w jego nawet najbardziej intymne stany emocjonalne.

Drastyczne opisy zabiegów lekarskich, którym jest poddawany James, dobitnie uzmysławiają, jak wielkim niebezpieczeństwem dla zdrowia fizycznego i psychicznego jest narkomania i alkoholizm. Milion małych kawałków to powieść, od której nie sposób się oderwać.

***

James Frey - amerykański pisarz. Autor takich powieści jak "Mój przyjaciel Leonard" i "Jasny słoneczny poranek". "Milion małych kawałków" to jego debiutancka powieść. Została przetłumaczona na ponad 30 języków i sprzedana w ilości 5 mln egzemplarzy. Stała się bestsellerem New York Timesa oraz Amazonu.

Wydawnictwo G+J
Dowiedz się więcej na temat: książka | wydawnictwo | alkoholizm

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy