Agata Kornhauser-Duda ikoną mody dla pań 50+. Chodząca inspiracja

Agata Kornhauser-Duda jako Pierwsza Dama zawsze musi prezentować się elegancko i z klasą. Często wybiera dopasowane garnitury lub sukienki o klasycznym kroju. W kolorach stawia zazwyczaj na minimalizm, choć zdarzają się wyjątki. Jakie inspiracje modowe mogą czerpać od niej dojrzałe kobiety?

Pierwsza Dama może być ikoną mody dla kobiet 50+
Pierwsza Dama może być ikoną mody dla kobiet 50+Jacek DomińskiEast News

Agata Kornhauser-Duda i jej styl

Agata Kornhauser-Duda jest ikoną mody dla wielu Polek w dojrzałym wieku. Pierwsza Dama, która 2 kwietnia obchodziła 52. urodziny, od lat znana jest ze swojego charakterystycznego stylu. Wybiera stonowane i zachowawcze, ale zawsze eleganckie kreacje.

Jako Pierwsza Dama zawsze musi prezentować się nienagannie. Dotyczy to również makijażu i fryzury. W ubiegłym roku Agata Kornhauser-Duda zdecydowała się na zapuszczenie włosów - wcześniej przez wiele lat nosiła pixie cut, natomiast po zmianie jest posiadaczką zawsze modnego boba.

Agata Kornhauser-Duda w beżowym total looku
Agata Kornhauser-Duda w beżowym total lookuWojciech Okulśnik

Kolory wybierane przez Kornhauser-Dudę

Jeśli chodzi o kolory, to Kornhauser-Duda często wybiera neutralne lub zgaszone barwy. Lubi zestawiać czerń i biel, uwielbia również beże. Nierzadko stawia na total looki, czyli stylizacje w zbliżonych odcieniach tej samej barwy.

Pierwsza Dama nie stroni także od kolorów. Najczęściej są to pastele - jasny, brudny róż, brzoskwiniowy czy kremowy. Czasem w jej kreacjach pojawiają się bardziej wyraziste barwy jak czerwień czy butelkowa zieleń. Latem można zauważyć również kwieciste wzory.

Pierwsza Dama stawia na klasyczne kroje

Pierwsza Dama nie stroni także od kolorów.
Pierwsza Dama nie stroni także od kolorów. Pawel Wodzynski/East NewsEast News

Kornhauser-Duda jest fanką dobrze skrojonych garniturów. Podkreślają one jej znakomitą sylwetkę, dodatkowo jeszcze optycznie ją wyszczuplając i wydłużając. Pod nie wybiera gładkie topy, z kolei zimą na wierzch zakłada dopasowane płaszcze.

W szafie Pierwszej Damy nie brakuje także eleganckich sukienek o prostym zazwyczaj kroju. Czasami pojawiają się przyciągające wzrok dodatki czy elementy jak ciekawa ozdoba w talii czy asymetryczne kołnierze.

Warkocz z czterech pasm - krok po krokuInteria DIY
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas