Reklama

Reklama

Andrea z "Beverly Hills 90210" skończyła 61 lat. Oto jak się zmieniała!

2 stycznia Gabrielle Carteris, znana głównie z kultowego serialu "Beverly Hills 90210", skończyła 61 lat! Popularna aktorka, która w ostatnich latach skupiła się głównie na życiu prywatnym i roli prezesa SAG-AFRA (Amerykańska Federacja Artystów Telewizji i Radia), rzadko pojawia się już na dużym ekranie - ostatnio mogliśmy ją podziwiać w 2020 roku w filmie "How to Deter a Robber".

Gabrielle Carteris urodziła się 2 stycznia 1961 roku w Scottsdale jako córka pośredniczki w sprzedaży nieruchomości i restauratora. Jej rodzice rozstali się, gdy miała zaledwie kilka miesięcy, a matka przeniosła się z nią i jej bratem bliźniakiem do San Francisco. Serialowa Andrea uczęszczała do liceum Marin County w Kalifornii, gdzie zaczęła interesować się sztuką oraz baletem i już jako szesnastolatka występowała jako mim na European Tour. W 1983 roku Gabrielle ukończyła Sarah Lawrence College z tytułem magistra i rozpoczęła karierę rolą w operze mydlanej "Another World". 

Reklama

Co ciekawe, Gabrielle od początku zatrudniana była chętnie do ról nastolatek lub kobiet zdecydowanie młodszych od niej samych, więc nie dziwi fakt, że w 1990 roku obsadzono ją w kultowej dziś roli Andrei Zuckerman, pracowitej redaktorki szkolnej gazety w "Beverly Hills 90210" Aarona Spellinga. Carteris zagrała 15-latkę, choć sama miała już wtedy 29 lat! 

Gabrielle Carteris opuściła serial w 1995 roku, ale dwukrotnie pojawiła się jeszcze na planie - w jednym z odcinków Andrea niespodziewanie przyjechała na urodziny swojego przyjaciela Steve'a, a kilka lat później pojawiła się w finałowym odcinku na ślubie Donny i Davida. Po odejściu z serialu aktorka została gospodynią własnego talk show zatytułowanego po prostu "Gabrielle", ale zszedł on z ekranu po jednym sezonie. 

Po odejściu z "Beverly Hills 90210" aktorka regularnie pojawiała się w filmach i serialach m.in. "JAG", "Criminal Minds" i "N.C.I.S.". W 2019 roku ponownie wcieliła się w rolę Andreii w oryginalnym reebocie serialu, "BH 90210", który współprodukowała. 

Gabrielle, podobnie jak serialowa Andrea Zuckrman jest Żydówką. Prywatnie od 1992 roku jest szczęśliwą żoną maklera giełdowego, Charlesa Isaacsa. Ma z nim dwie córki.

Andrea z "Beverly Hills 90210" skończyła 61 lat. Oto, jak się zmieniała!

***
Zobacz również:

Salma Hayek prezentuje bujne kształty na Instagramie. Ale dekolt! 

Rozenek - Majdan prezentuje imponujące ciało. Ale widoki! 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje