Reklama

Reklama

Chodakowska zbulwersowana zabiera głos! „To przemoc!”

Ewa Chodakowska na Instagramie postanowiła zabrać głos w sprawie, która ostatnimi czasy bulwersuje polskie gwiazdy. W odpowiedzi na wypowiedź Pawła Skrzydlewskiego, doradcy ministra edukacji Przemysława Czarnka, który w wywiadzie dla „Naszego Dziennika” stwierdził, że szkoła już niedługo zajmie się "ugruntowaniem dziewcząt do cnót niewieścich", zamieściła post i wyraziła swój sprzeciw. Zdaniem trenerki nowy kierunek polskiej oświaty to „przymus do posłuszeństwa”.

Ewa Chodakowska w wywiadzie dla  magazynu "Party" przyznała,  że nie chce mieć dzieci. Zaznaczyła, że to świadoma decyzja, którą wspólnie z mężem podjęli już bardzo dawno temu. Mimo licznych pytań fanów o to, kiedy powiększą rodzinę, nie mają zamiaru zmieniać postanowienia z przeszłości. Trenerka zaznaczyła, że społeczny przymus posiadania dzieci w Polsce jest szczególnie odczuwalny. Tymczasem macierzyństwo to jedynie możliwość, nie obowiązek. 

Głośny sprzeciw!

Nowy kierunek polityki oświatowej w social mediach skrytykowały już Martyna Wojciechowska, Maja Ostaszewska i Kinga Rusin. Do grona gwizd, które potępiają "właściwie wychowanie kobiet" mające w założeniu przysłużyć się polskim rodzinom i prokreacji, nie spodobał się również Ewie Chodakowskiej. Trenerka postanowiła wyrazić swój sprzeciw na Instagramie. 

Reklama

Pod zdjęciem z sesji zdjęciowej, otagowanym hashtagami: #chodagang i #misjachoda wytłumaczyła, dlaczego nie chce,  by młode dziewczyny w szkołach musiały słuchać o "cnotach niewieścich". Na początku Chodakowska zaznaczyła, że czasy, w jakich obecnie żyją kobiety są trudne i wymagające.  

Ewa Chodakowska podkreśliła również, że każda kobieta ma prawo sama ustalać hierarchię wartości i decydować o swoich priorytetach. Nie dla wszystkich najważniejsze jest macierzyństwo, więc decyzję o braku potomstwa należy uszanować. Trenerka w poście zaznaczyła także, że codzienne zajmowanie się rodziną i domem to wyczerpujące zajęcia, które nie mogą wynikać z przymusu.

Chodakowska zakończyła wypowiedź bardzo wymownie. Podkreślając, że ingerencja w czyjekolwiek przekonania i wartości jest po prostu niedopuszczalna. 

 

Przeczytaj również:Ewa Chodakowska nie chce mieć dzieci!

Klaudia Chalejcio w nowym, luksusowym domu!

Zobacz również: 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ewa Chodakowska | cnoty niewieści | Chodakowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje