Reklama

Reklama

Ewa Chodakowska nie chce mieć dzieci! Te gwiazdy są podobnego zdania

W wywiadzie dla "Party" Ewa Chodakowska postanowiła wyjaśnić fanom, dlaczego nie zamierza mieć dzieci i raz na zawsze zamknąć temat, o który wypytują ją fani od dłuższego czasu. Trenerka często słyszy, że jeśli nie zdecyduje się na macierzyństwo, na starość zostanie zupełnie sama i nikt nie poda jej nawet szklanki wody. "To moje ryzyko" – odpowiada ciekawskim i zaznacza, że posiadanie dzieci nie jest obowiązkiem, a jedynie możliwością.

Niepełna rodzina?

Ewa Chodakowska od lat spełnia się zawodowo. Jej profil na Instagramie obserwuje ponad dwa miliony użytkowników, a trenerka fitness regularnie ląduje na listach najbogatszych i najbardziej wpływowych Polek. Prywatnie Chodakowska jest szczęśliwą żoną. Wraz z mężem Lefterisem Kavoukisem często podróżują i zwiedzają  świat. Parze od niedawna towarzyszy piesek Joe-Joe rasy bichon frise.

Życie, jakie prowadzi trenerka, w pełni jej odpowiada. Mimo tak wielu osiągnięć, fani Chodakowskiej nie mogą uwierzyć, że kobieta odczuwa spełnienie. Wciąż pytają, kiedy Ewa zamierza powiększyć rodzinę. Chociaż długo wstrzymywała się od komentarzy na temat macierzyństwa, zmęczona ciągłymi wymówkami, przerywa milczenie. 

Reklama

Trenerka zaznacza, że decyzję o braku potomstwa podjęła wspólnie z mężem bardzo dawno temu i nie zamierza jej zmieniać. Ma inne priorytety i chciałaby, aby fani uszanowali jej wolę. Jej zdaniem społeczna presja, by posiadać potomstwo, jest tak duża, że ludzie nie rozumieją osób bezdzietnych z wyboru. Krytyka bywa przytłaczająca, ponieważ w Polsce od kobiet wymaga się, żeby były matkami, jednocześnie zapominając, że to bardzo ważna i niekiedy trudna decyzja.

To pytanie powinno być zakazane!

Ewa Chodakowska przez lata przyzwyczaiła się już do pytań dotyczących tego,  kiedy zamierza zostać mamą. Zaznacza jednak, że niektóre kobiety mają problemy z zajściem w ciąże. Takim osobom dociekliwi znajomi sprawiają ogromną przykrość ciągłymi pytaniami. Temat planowania rodziny jest drażliwy, dlatego poruszanie go jest dyskusyjne. 

Takich kobiet jest znacznie więcej

Ewa Chodakowska nie jest jedyną gwiazdą, która nie zamierza w przyszłości zostać mamą. Doda również otwarcie mówi o tym, że nie chce mieć dzieci. "Dla jednych macierzyństwo to życiowy cel, dla innych nie. Obie postawy są fantastyczne" - zaznaczyła w jednym z wywiadów.

Beata Pawlikowska również nie zdecydowała się na macierzyństwo świadomie. Przyznała, że nigdy nie odczuwała chęci, by posiadać dzieci. Robienie czegokolwiek z rozsądku nie byłoby w porządku względem istoty, którą miałaby sprowadzić na świat.

Nie tylko polskie gwiazdy komentują w mediach swoją decyzję o braku potomstwa. Aktorki Winona Ryder i Jennifer Aniston także nie są matkami. Ryder przyznała, że dzieci przeszkodziłyby jej w karierze. Z kolei Aniston zaznacza, w zupełności wystarczy jej opieka nad przyjaciółmi i ich zwierzętami.  

Wokalistka Miley Cyrus brak dzieci uznaje za część protestu przeciwko zmianom klimatycznym. W wywiadzie dla magazynu "Elle" tłumaczyła: "Robimy to samo ziemi, co robimy kobietom. Po prostu bierzemy i oczekujemy, że nadal będzie produkować. (...) Nie chcemy się rozmnażać, ponieważ wiemy, że ziemia nie może sobie z tym poradzić". 

Przeczytaj również:

Marcelina Zawadzka rozkwita dzięki nowej miłości!

Klaudia Halejcio chwali się nowym, luksusowym domem! 

Zobacz również:


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ewa Chodakowska | dzieci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy