Reklama

"Dynastia": Jak wyglądają dziś bohaterowie serialu?

"Dynastia" to jeden z najpopularniejszych i najdroższych seriali lat 80. Amerykańska opera mydlana, wyprodukowana przez samego Aarona Spellinga opowiadała o losach bogatej rodziny Carringtonów. Serial emitowany był przez dziewięć sezonów i uchodzi do dziś za jedną z najbardziej kultowych produkcji świata.

W Polsce "Dynastia" emitowana była od lipca 1990 roku do grudnia 1993 roku i od pierwszego odcinka zdobyła rzesze wiernych fanów. Wcielający się w główne role aktorzy z dnia na dzień stali się światowymi gwiazdami, a Joan Collins, czyli niezapomniana Alexis, uchodzi po dzień dzisiejszy za ikonę kina. Jak wyglądają dziś największe gwiazdy "Dynastii"? 

Linda Evans

Linda Evans wcieliła się w serialu "Dynastia" w rolę Krystle Carrington, żony potężnego magnata naftowego, Blake'a Carringtona. Za tę rolę została uhonorowana nagrodą Złotego Globu w 1982 roku i People’s Choice Award w 1985 roku. W 1993 roku zdobyła także nominację do nagrody Emmy. 

Aktorka pojawiła się również w takich serialach jak "Północ - Południe", "Statek miłości" i wystąpiła w kilkudziesięciu filmach. Ostatni raz mogliśmy ją podziwiać na ekranie w 1997 roku, ale w roku ubiegłym zaskoczyła fanów rolą w filmie "Łabędzi śpiew". 

Reklama

Linda Evans ma dziś 79 lat, jest dwukrotną rozwódką i obecnie singielką. Na Instagramie regularnie dzieli się z fanami nowymi zdjęciami i, choć złośliwi mówią, że nie przypomina już samej siebie, obserwatorzy są zachwyceni jej formą. 

Joan Collins

Joan Collins wcieliła się w "Dynastii" w rolę perfidnej i lubiącej dobrze namieszać w życiu innych Alexis Carrington-Colby. Za tę rolę otrzymała w 1983 roku nagrodę Złotego Globu i zdobyła wielokrotnie nominacje do wielu innych wyróżnień m.in. Emmy. 

Choć aktorka wielokrotnie próbowała odciąć się od tej kultowej roli i ma na koncie grubo ponad 70 filmów i prawie 50 seriali, to dla większości fanów wciąż jest po prostu Alexis. 

Choć trudno w to uwierzyć, Joan Collins ma dziś 88 lat, jest czterokrotną rozwódką i od 2002 roku szczęśliwą żoną menadżera teatralnego Percy Gibsona, młodszego od niej o 31 lat. Joan jest także aktywną użytkowniczką Instagrama, na którym dzieli są z fanami kulisami swojego życia. 

Heather Locklear

Jedną z największych gwiazd serialu "Dynastia" była piękna blondynka Heather Locklear. Heather wcieliła się w rolę Samanthy Josephine, pięknej manipulantki, uwielbiającej wykorzystywać ludzi, uwikłanej w intrygi klanu nafciarzy. Samantha jako jedyna postać serialu z biegiem czasu zmienia się jednak ze „złej” dziewczyny, która wdarła się do rodziny Carringtonów dla pieniędzy, w wartościową kobietę i czułą matkę. 

Heather Locklear za rolę Samanthy była dwukrotnie nominowana do nagrody Soap Opera Digest. Sukces w serialu utorował jej drogę do dalszych produkcji Aarona Spellinga - zagrała np. Amandę w serialu "Melrose Place"

Heather Locklear zagrała w ponad 50 filmach i serialach i do dziś uznawana jest za jedną z najpiękniejszych kobiet lat 90. Aktorka była żoną słynnego muzyka i późniejszego męża Pameli Anderson, Tommy'ego Lee oraz gitarzysty Bon Jovi, Richiego Sambory. Obecnie spotyka się z chirurgiem plastycznym, doktorem Marc Mani i złośliwi twierdzą, że to dzięki niemu 60-latka wygląda jakby czas się dla niej zatrzymał. 

John James

John James zyskał sławę, wcielając się w "Dynastii" w rolę Jeffa Colby’ego, spadkobiercy ogromnej fortuny. Za tę rolę został nominowany do nagrody Złotego Globu dla najlepszego aktora drugoplanowego, w 1983 roku otrzymał nagrodę Bravo Otto, przyznawaną przez dwutygodnik niemiecki dla młodzieży "Bravo" dla ulubionego gwiazdora telewizyjnego, a rok później zajął w tym plebiscycie drugie miejsce. 

Późnej nie było już tak kolorowo i, choć aktor pojawiał się w takich serialach jak "Statek miłości" czy "Dotyk anioła" i wystąpił kilka razy na dużym ekranie, to ostatecznie nie zrobił spektakularnej kariery. 

Dziś John James ma 65 lat, od 1989 roku jest mężem Denise Coward, ex-Miss Australii, z którą ma córkę Laurę i syna Philipa. 

Obecnie John pracuje na planie filmu "My son Hunter", w którym wciela się w rolę Joe Bidena. 

John Forsythe, niezapomniany Blake Carrington zmarł w 2010 roku w Kalifornii na skutek komplikacji po zapaleniu płuc. Aktor cierpiał także na raka jelita grubego. 

***
Zobacz również:

Gwiazda "Dynastii" była latami maltretowana. Zgwałcił ją na pierwszej randce!

Ewa Krawczyk straciła połowę renty. Pieniądze trafiły do jej pasierba...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dynastia | Linda Evans | Joan Collins | Heather Locklear | Kultowe seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy