Reklama

Elton John żegna ukochaną królową. Wspomina wspólny taniec!

Brytyjską monarchinię, która zmarła 8 września w wieku 96 lat, pożegnali wczoraj nie tylko prominentni politycy i głowy państw, ale także znane osobistości ze świata show-biznesu. Elton John, który z uwagi na trwającą trasę koncertową nie mógł uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych, podzielił się teraz z odbiorcami szczególnym wspomnieniem na temat królowej.

19 września świat pożegnał najdłużej panującą władczynię w historii Zjednoczonego Królestwa. W uroczystościach pogrzebowych Elżbiety II, oprócz członków rodziny królewskiej, udział wzięli najbardziej wpływowi politycy, głowy państw, a także gwiazdy kina, sportu i estrady. Wśród zaproszonych znaleźli się m.in. aktorzy Helen Mirren i Daniel Craig, wokalista Gary Barlow, słynny biolog David Attenborough oraz znany podróżnik i popularyzator sztuki przetrwania, Edward "Beard" Grylls.

Na pogrzeb nie zdołał dotrzeć przyjaciel rodziny królewskiej, Elton John, który pod koniec lat 90. odebrał z rąk monarchini Order Imperium Brytyjskiego. Otrzymał on również wyróżnienie przyznawane za szczególne osiągnięcia w dziedzinach sztuki, nauki i polityki. Absencja muzyka wynikała z jego zobowiązań zawodowych - artysta kontynuuje bowiem przełożoną wcześniej ze względu na operację biodra międzynarodową trasę koncertową "The Farewell Yellow Brick Road".

Zobacz również: Harry i Meghan już uciekają z Wielkiej Brytanii. Mają ważny powód...

Reklama

Elton John żegna królową Elżbietę II. Wspomina wspólny taniec!

Elton John postanowił jednak złożyć Elżbiecie II wirtualny hołd. John pożegnał zmarłą władczynię w zamieszczonym na Instagramie poście, podkreślając, jak wielkim darzy ją szacunkiem. 

 - napisał muzyk.

John zdradził też, że spośród wszystkich spotkań z Elżbietą II najcieplej wspomina to, któremu nie towarzyszyły kamery. Chodzi o wspólny taniec z królową.

- zakończył swój wpis piosenkarz.

To już drugi w ostatnich dniach hołd złożony monarchini przez Eltona Johna. Tuż po ogłoszeniu informacji o śmierci Elżbiety II, artysta uczcił jej pamięć podczas swojego koncertu w Toronto. 

- powiedział ze sceny gwiazdor.

Zobacz również:

Potajemne spotkanie Meghan z królem Karolem III. Chce udobruchać teścia

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Elton John | Królowa Elżbieta II
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy