Elżbieta II miała odstawić alkohol. Nie zrobiła tego!

Ponoć jeszcze niedawno brytyjska monarchini wypijała średnio cztery napoje alkoholowe dziennie. W październiku pojawiły się jednak doniesienia, że lekarze zalecili Elżbiecie II, by sięgała po trunki tylko od święta. Tymczasem królowa bynajmniej nie zrezygnowała zupełnie z alkoholu. Jej sommelier przyznaje, że 95-latka wciąż wypija kieliszek wina do obiadu.

Królowa Elżbieta II wypija lampkę wina do obiadu
Królowa Elżbieta II wypija lampkę wina do obiaduRex FeaturesEast News

O zwyczajach alkoholowych Elżbiety II wypowiedział się na łamach dziennika "Daily Mail" jej sommelier, Demetri Walters. Powiedział on, że mimo ostatnich problemów zdrowotnych, jakie miała, wciąż nie odmawia sobie kieliszka wina, który wypija do obiadu.

"Ponieważ obecnie nie pije dużo wina, jest jeszcze bardziej wymagająca w kwestii tego, jakie wino skosztuje" - zdradza sommelier, który ma teraz więcej pracy przy selekcji win dla swojej chlebodawczyni.

Co warto podkreślić, Walters wspomina również o zdrowotnej przyczynie, która stoi za tym, że królowa musiała ograniczyć picie alkoholu. "To szkodzi jej stawom, więc nie może pić za dużo, kiedy wykonuje swoje królewskie zobowiązania" - stwierdza.

Walters dba również o podniebienie księcia Karola.

"Wpadł na pomysł, że nie może pić wina, gdyż źle działałoby na niego na stare lata. Tak więc, co jest bardzo niezwykłe, musiałem zostać jego piwnym sommelierem. Nie śmiałem mu powiedzieć, że piwo jest dla niego jeszcze gorsze"

- fachowiec zdradził ciekawostkę.

Od baby bluesa do depresjiInteria.tv
INTERIA.PL/ PAP Life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas