Reklama

Reklama

Ewa Minge chciała być lekarką. "Ostatnie poddane marzenie"

Na gali „Osobowości i Sukcesy Roku 2021” jedna z najbardziej znanych w Polsce projektantek mody została uhonorowana nagrodą Osobowość Dekady. Ewa Minge była szczególnie dumna z faktu, że w gronie wyróżnionych znalazła się wśród cenionych lekarzy. A to dlatego, że kiedyś marzyła o byciu lekarzem. Jednak po pierwszej nieudanej próbie dostania się na medycynę, postanowiła obrać inny kierunek rozwoju.

"Wczoraj miałam przyjemność otrzymać nagrodę Osobowość Dekady obok wybitnych lekarzy, których osiągnięcia są w skali świata pionierskim przełomem w dziedzinie medycyny, doskonałych aktorów i ludzi, którzy osiągnęli prawdziwy, udokumentowany sukces. Nie mają przeważnie miliona followersów, a nawet konta w social mediach. Każdego dnia żyją swoim prawdziwym życiem i wyzwaniami, które ono im stawia" - Ewa Minge podzieliła się na Instagramie wrażeniami z gali w stołecznym teatrze Scena Relax.

Po czym przeszła do bardzo interesującego wątku osobistego. 

Reklama

- pisze kreatorka mody.

Ewa Minge chciała być lekarką. Nie udało się jej

Jak przyznała w jednym z wywiadów, początkowo planowała studiować architekturę. Ostatecznie postanowiła zdawać na medycynę. By zdobyć wymarzony indeks, zabrakło jej jednak paru punktów. W tym punktów przyznawanych za pochodzenie. Liczyła, że pracując nieodpłatnie w szpitalu jako salowa dostanie dodatkowe punkty. Po ośmiu miesiącach tej pracy wyleczyła się z pomysłu zostania lekarzem. Zniechęciły ją chaos i układy w ówczesnej służbie zdrowie. Wtedy wpadła na pomysł rozpoczęcia działalności w branży krawieckiej. W 1991 r. założyła firmę sygnowaną swoim nazwiskiem. Pracę połączyła ze studiowaniem kulturoznawstwa i historii sztuki.

Później świat służby zdrowia poznała na wylot, ale jako pacjentka. Projektantka ma za sobą bowiem wiele perypetii zdrowotnych, które momentami odciskały ślad na jej urodzie - zdiagnozowano u niej wrodzony niedorozwój wątroby, zmagała się też z białaczką. Leczenie onkologiczne wywołało u niej potężny obrzęk limfatyczny na twarzy z powodu niewydolnej wątroby.

Więcej inspirujących materiałów o gwiazdach, modzie i stylu życia znajdziesz na naszym Instagramie!

Przeczytaj też:

Lady Gaga w nowym zwiastunie "House of Gucci". Ale metamorfoza!

Małgorzata Socha zadała szyku w jesiennej stylizacji na premierze "The Strings"

Artur Barciś ryzykował życie, by zdobyć pieniądze na mieszkanie! Wstrząsające wyznanie

* * *

Zobacz więcej:

INTERIA.PL/ PAP Life
Dowiedz się więcej na temat: Ewa Minge

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy