Ewa Wachowicz nazwała tak córkę. Imię oznacza: „obrończyni ludzi”

Ewa Wachowicz to znana i ceniona restauratorka oraz jurorka programów telewizyjnych. Gwiazda niezbyt często dzieli się wiadomościami ze swojego życia prywatnego. W ostatnim czasie wyjątkiem była wiadomość o ślubie ze Sławomirem Kowalewskim i złożenie życzeń za pośrednictwem Instagrama swojej córce. 23-latka nosi popularne w Polsce imię, które ma wyjątkowe znaczenie.

Córka Ewy Wachowicz ma 23 lata. Nosi jedno z najpopularniejszych imion w Polsce
Córka Ewy Wachowicz ma 23 lata. Nosi jedno z najpopularniejszych imion w PolscePawel Wodzynski/East NewsEast News

Ewa Wachowicz sympatię widzów zaskarbiła sobie jako specjalistka od pysznej kuchni. Na swoim koncie ma kilka kulinarnych książek, a na antenie Polsatu prowadzi program "Ewa gotuje".

Wachowicz to również ceniona restauratorka i jurorka w programach kulinarnych. Gwiazda prowadzi swoją restaurację przy Plantach w Krakowie, a różnymi nowinkami dzieli się też za pośrednictwem Instagrama. Wachowicz często publikuje zdjęcia ze swojego domu w Zawoi w Beskidzie Żywieckim, z którego rozpościera się widok na Babią Górę.

Ewa Wachowicz: życie prywatne

Wachowicz stara się jednak chronić swoje życie prywatne. Jakiś czas temu postanowiła zrobić drobny wyjątek i poinformować fanów o ślubie ze Sławomirem Kowalewskim. Miss Polonia 1992 postanowiła się też pochwalić tym, że od lat jest szczęśliwą mamą.

Jej córka jest owocem związku z Przemysławem Osuchowskim. Córka Wachowicz niezbyt często pokazuje się publicznie i jak powiedziała kiedyś restauratorka w rozmowie z "Show":

- Jest samodzielną jednostką z silnym charakterem. Staram się nie ingerować w jej życie - ma prawo do własnego. Bo umówmy się - czy gdyby prowadziła życie przy mnie, czy to byłoby jej życie? Nie wiem - przyznała Wachowicz.

Restauratorka w rozmowie z "Dobrym Tygodniem" zdradziła, że córka pracuje w jej restauracji. Jak przyznała, zaczynała ona od podstawowych obowiązków. Wachowicz ujawniła, że zaczynała od bycia pomocą kuchenną. Dodała jednak, że dziewczyna już awansowała i ma inne obowiązki.

Ewa Wachowicz nazwała tak córkę

Córka Wachowicz nosi też jedno z najpopularniejszych w Polsce imion. W październiku Aleksandra Osuchowska świętowała 23. urodziny. Z tej okazji restauratorka zamieściła na Instagramie wyjątkowy wpis.

- 23 lata temu zaświeciło dla mnie najpiękniejsze "słońce". Olu moja kochana bądź zdrowa, mądrze wybieraj drogę życia, kochaj i bądź kochana - napisała.

Imię Aleksandra: znaczenie

Aleksandra to imię pochodzenia greckiego, które wywodzi się od słów alekso, czyli "bronię" i aner, andros - "człowiek". Imię Aleksandra możemy tłumaczyć więc jako "obrończyni ludu". W Polsce imię jest stosowane od XIV wieku.

Od lat gości też w rankingach najpopularniejszych imion w naszym kraju. W 2009 roku zajmowało miejsce ósme w grupie najchętniej nadawanych imion żeńskich, a w 2023 roku jest na miejscu dwunastym - nosi je 389 099 kobiet w Polsce.

Aleksandra: imieniny

Aleksandra obchodzi imieniny 20 marca, 21 kwietnia, 18 maja i 2 października. Najpopularniejszą  z tych dat jest 18 maja.

Aleksandra: charakter

Kobiety noszące imię Aleksandra są pracowite, ambitne i mają mnóstwo energii. Lubią wyzwania i koncentrują się na osiągnięciu wyznaczonych celów. W towarzystwie cieszą się dużym autorytetem i potrafią doradzić w najróżniejszych sprawach. Dla innych są ogromnym wsparciem, są towarzyskie, mają poczucie humoru i są błyskotliwe. Co więcej, są empatyczne, ale i szczere. Budują stabilne i silne więzi z przyjaciółmi i rodziną - takie osoby są dla nich w życiu najważniejsze. Uwielbiają zdobywać nową wiedzę, a w wolnym czasie sporo czytają.

***

„Zbliżenia”. Krystian Ochman. Polak czy Amerykanin? Co zawdzięcza słynnym Ochmanom?INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas