Reklama

Reklama

Jest akt zgonu królowej Elżbiety II! Podano przyczynę śmierci

Szkocki departament rządowy przedstawił akt zgonu królowej Elżbiety II. Na upublicznionym certyfikacie zamieszczono informację, iż osobą informującą o jej śmierci była córka, księżniczka Anna. Podano także oficjalną przyczynę śmierci.

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku w wieku 96 lat. Monarchini była najdłużej panującym władcą Wielkiej Brytanii - rządziła przez 70 lat i 214 dni!

Królowa Elżbieta II do ostatnich chwil życia wypełniała swoje obowiązki - zalewie dwa dni przed śmiercią przyjęła u siebie nową premier Wielkiej Brytanii, Liz Truss, a w sieci pojawiło się zdjęcie z tego spotkania. Media szybko zwróciły uwagę na fakt, że monarchini wygląda na nim bardzo szczupło, a jej dłonie są posiniaczone, co mogło być efektem choroby naczyń obwodowych i zaburzeń krążenia krwi. 

Podeszły wiek królowej i mizerny wygląd sprawił, że Brytyjczycy już od wielu miesięcy drżeli o jej życie. Gdy w kwietniu 2021 roku zmarł jej mąż, książę Filip pojawiły się głosy, że Elżbieta II nie będzie umiała długo bez niego żyć. Faktycznie, zaledwie 1,5 roku później dołączyła do miłości swojego życia i najlepszego przyjaciela. 

Mimo to odejście monarchini i tak było sporym szokiem dla wszystkich - zarówno jej zrozpaczonych bliskich jak i smutnych i osieroconych poddanych. 

Reklama

Tuż po śmierci Elżbiety II pojawiło się wiele spekulacji o powodach jej odejścia. Teraz znamy już oficjalną przyczynę jej śmierci! 

Zobacz również: Król Karol III nieugięty wobec Harry'ego i Meghan. Odważne posunięcie! 

Opublikowano akt zgonu królowej Elżbiety II. Wiemy, na co zmarła!

29 września 2022 roku opublikowano akt zgonu monarchini. Wynika z niego, że królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku o godzinie 15:10 czasu lokalnego. Oznacza to, że odeszła trzy godziny przed tym, jak oficjalnie ogłoszono jej śmierć. 

Akt zgonu monarchini opublikował szkocki departament rządowy. Na certyfikacie widnieje informacja, że osobą informującą o jej śmierci była córka, księżniczka Anna, a królowa zmarła w zamku Balmoral w Szkocji. Za oficjalną przyczynę jej śmierci podano "podeszły wiek". 

Zobacz również:

"Nieślubny syn" Camilli i Karola ujawnił wstrząsający list. Co mu zrobiono?
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy