Reklama

Reklama

Książę Harry jednak bez munduru na pogrzebie królowej Elżbiety II. To nie jedyny cios

Książę Harry przybył na pogrzeb babki, królowej Elżbiety II, wraz z żoną – Meghan Markle. Ich pojawienie się wzbudziło oczywiście ogrom emocji, a na jaw wychodzą kolejne kulisy ich pobytu. Okazało się ostatecznie, że książę Harry na pogrzebie nie pojawił się w mundurze, co nie było dla niego jedynym ciosem.

Książę Harry bez munduru na pogrzebie królowej Elżbiety II. Został upokorzony

Książę Harry przyleciał do Londynu 8 września wraz z Meghan Markle, gdy tylko dowiedział się o ciężkim stanie królowej Elżbiety II. Od momentu śmierci monarchini uczestniczy on we wszystkich uroczystościach z tym związanymi, ale wciąż nie brakuje spekulacji na temat tego, co dzieje się poza oficjalnymi częściami ceremonii.

Zobacz też: Ostatnie pożegnanie królowej Elżbiety II - światowi przywódcy i rodzina biorą udział w ceremonii [Zdjęcia]

Reklama

 Okazuje się, że wiele osób oczekiwało na moment pojawienia się księcia Harry’ego na pogrzebie królowej, bo do końca nie było wiadome, czy wystąpi on w mundurze.

Ten przywilej został mu odebrany jakiś czas temu w związku z rezygnacją jego oraz Meghan Markle z pełnionych przez nich funkcji w rodzinie królewskiej.

Po opuszczeniu rodziny królewskiej stracił on swoje honorowe, wojskowe tytuły oraz możliwość zakładania wojskowego munduru na oficjalne uroczystości.

Wyjątek uczyniono tylko podczas czuwania Harry’ego wraz z pozostałymi wnukami przy trumnie królowej Elżbiety II.

Teraz jest już jednak oczywiste, że nawet na tak ważnej uroczystości jak pogrzeb najdłużej panującej w Wielkiej Brytanii królowej, Harry nie otrzymał pozwolenia założenia munduru.

Wystąpił on w eleganckim fraku z przypiętymi orderami. Munduru nie założył także książę Andrzej, odsunięty od swoich obowiązków z powodu zamieszania w sprawę o wykorzystywanie seksualne nieletniej wówczas Virginii Giuffre. To spore upokorzenie dla księcia Harry’ego.

Książę Harry dowiedział się jako ostatni o śmierci królowej Elżbiety II?

Brak munduru na równi z księciem Andrzeje to nie jedyny cios dla księcia Harry’ego. W niedzielę dziennik "The Daily Telegraph" podał informację, jakoby książę Harry miał dowiedzieć się ostatni o śmierci babci.

Stało się to ponoć kilka minut przed podaniem smutnej informacji do mediów. Stało się także oczywistym, że książę Harry nie zdążył się więc pożegnać z królową Elżbietą II nawet drogą telefoniczną, nie mówiąc już o osobistym pożegnaniu.

Wiadomość podana przez dziennik wzbudziła tak duże kontrowersje, że została ona zdjęta ze strony internetowej po jakimś czasie. Niesmak jednak pozostał, a odczucie wykluczenia Harry’ego z rodziny królewskiej tylko rośnie przez takie incydenty. 

Czytaj też: 

Pogrzeb Elżbiety II. Prawnuki królowej, George i Charlotte, biorą w uroczystości

Pogrzeb królowej Elżbiety II. Tak Andrzej Duda i Agata Duda oddali cześć

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogrzeb królowej | książę Harry | Królowa Elżbieta II

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy