Reklama

Książę Harry nie krył frustracji podczas procesu. Brytyjska prasa przeanalizowała jego zachowanie

Brytyjska prasa postanowiła przyjrzeć się zachowaniu księcia Harry’ego podczas procesu sądowego przeciwko Mirror Group Newspapers. Zauważono, że podczas zeznań dotyczących znanego wydawcy tabloidów w Wielkiej Brytanii syn Karola III nie do końca był zadowolony, a jego słowa nie były przekonujące.

Książę Harry przeciwko Mirror Group Newspapers

We wtorek 6 czerwca książę Harry pojawił się w Sądzie Najwyższym w Londynie, w którym toczy się proces przeciwko wydawcy słynnych brytyjskich tabloidów. Pozew dotyczy 207 artykułów opublikowanych od 1991 roku. Informacje w nich zawarte miały być zdobywane w sposób nielegalny, czyli np. poprzez włamywanie się do poczty głosowej telefonów, czy też umieszczanie podsłuchów w samochodach i domach.

Zeznawanie przed sądem przez członków rodziny królewskiej nie jest powszechnym zjawiskiem. Syn Karola III jest pierwszą od ponad 130 lat osobą związaną z monarchią brytyjską, która stanęła przed organem wymiaru sprawiedliwości

Zachowaniu księcia w sądzie przyjrzało się "Daily Mail", a dokładnie dziennikarz Jan Moir. Już na wstępie zaznaczono, że Harry po pięciu godzinach przesłuchania nie wyglądał na zadowolonego tak jak na samym początku procesu. Podkreślono, że miał trudności z przekonującym przedstawieniem faktów i nie do końca rozumiał wszelkie szczegóły. Brytyjski tabloid twierdzi, że nie był w stanie precyzyjnie stwierdzić, dlaczego uważa, że informacje zostały zdobyte niezgodnie z prawem. Miały padać takie sformułowania jak "Musiałbyś zapytać dziennikarzy", czy też "To pytanie do mojego zespołu prawnego".

Reklama

Zobacz także: Zaskakujące doniesienia z Wielkiej Brytanii. To cios dla księżnej Kate. „Ma złamane serce”

Frustracja księcia Harry'ego w sądzie

Daily Mail podaje, że podczas procesu często proszono księcia o wyszukanie odpowiednich wersów w zeznaniach świadków, w różnych dokumentach prawnych, na ponumerowanych stronach. Miało mu to przysporzyć problemów, a więc konieczna była pomoc asystenta, którą zorganizował prawnik księcia. 

Tabloid twierdzi, że to niejedyny powód jego frustracji w sądzie. Przepytywanie pod presją wraz z upływem dnia było dla Harry'ego coraz bardziej męczące. Miał mieć nawet problemy ze zlokalizowaniem dowodów widocznych na ekranie tuż przed nim. Brytyjska prasa dodaje, że Harry w sądzie był "wybuchową mieszanką bycia ofiarą i arogancji". 

Zobacz także: Król odetchnie z ulgą. Meghan i Harry nic więcej nie powiedzą? Przełomowa decyzja

Ponadto zaznaczono, że książę Harry miał problem z przyznaniem się, że może nie mieć racji, nawet jeśli przedstawiano mu dowody świadczące o tym, że się myli. Daily Mail twierdzi, że syn Karola III podczas procesu zamiast odpowiadać konkretnie na pytania skupiał się na narzekaniu, jak był traktowany przez media na przestrzeni lat. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: książę Harry | sąd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy