Reklama

Marianna Gierszewska żyje ze stomią. "W miłości przecież wszyscy jesteśmy pełnosprawni"

Marianna Gierszewska od lat żyje ze stomią i otwarcie mówi o swojej chorobie. Aktora postanowiła wesprzeć kampanię społeczną "Pełnosprawni w miłości". Stara się uświadamiać otoczenie, że każdy może mieć udane życie miłosne.

Marianna Gierszewska o życiu ze stomią

Marianna Gierszewska od 15 roku życia boryka się z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego. W związku z tym aktorka od lat żyje ze stomią. 

Marianna Gierszewska na każdym kroku udowadnia, że można z nią normalnie żyć. Aktorka nie tak dawno została nawet mamą. Jej syn Ignacy przyszedł na świat 30.08.2021 roku.

Życie ze stomią. "A co z seksem?"

Marianna Gierszewska nie ma problemu, by głośno mówić o swojej chorobie.  Na instagramowym profilu często porusza kwestię stomii. Pod ostatnim postem wyznała, że obok "czy stomia boli?", drugim najczęściej zadawanym jej pytaniem jest "a co z seksem?".

Aktorka opublikowała zdjęcie w samej bieliźnie, ale jak się okazuje, zrobiła to w słusznej sprawie. Marianna Gierszewska wpiera kampanię społeczną "Pełnosprawni w miłości", która ma na celu obalenie stereotypów związanych z seksualnością i rodzicielstwem osób z niepełnosprawnością ruchową.

Reklama

Marianna Gierszewska ponadto postanowiła wrócić pamięcią do chwil, kiedy wyznała swojemu ukochanemu, że ma stomię. "Kiedy pierwszy raz powiedziałam Miłoszowi o stomii, pragnęłam, by zobaczył mnie ponad moją chorobą. Tak naprawdę, byłam przecież zwyczajnie zakochaną 18-latką, którą wyróżniało tylko jedno: cały pakiet doświadczeń" - wyznała aktorka.

Co to jest stomia?

Stomia to chirurgiczne utworzone połączenie części jelita z powierzchnią ciała. Najczęściej jest wykonywana w przebiegu leczenia m.in. nowotworu jelita grubego, chorób zapalnych lub choroby Leśniowskiego-Crohna. 

Wytworzenie stomii polega na wycięciu chorej części jelita, a następnie na stworzeniu innej drogi, dzięki której pacjent będzie mógł się wypróżniać. Znajduje się ona na ścianie brzucha. Pacjent korzysta ze specjalnego worka stomijnego. Jednak nie ma kontroli nad wypróżnieniami oraz wydalaniem gazów.

Czytaj więcej:

Marianna Gierszewska walce z chorobą. "Mamy zagrożenie życia"

Życie ze stomią

Wyłoniona stomia nie wyklucza

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: stomia | stomia co to | stomia jelitowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy