Meghan Markle najlepiej wykształconym członkiem rodziny królewskiej! Co studiowała?

Meghan Markle na przestrzeni ostatnich lat trafiała na szczyt rozmaitych rankingów - uznawaną ją m.in. za jedną z najbardziej stylowych arystokratek świata. Tym razem jednak żona księcia Harrego została doceniona za swoje wykształcenie i inteligencję. Opublikowany właśnie przez Oxford Royale Academy raport ujawnił, że księżna Sussex jest najlepiej wykształconym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej.

Księżna Sussex jest najlepiej wykształconym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej.
Księżna Sussex jest najlepiej wykształconym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej. Getty Images

Prestiżowa brytyjska firma edukacyjna Oxford Royale Academy postanowiła przyjrzeć się wykształceniu, jakim mogą się pochwalić tamtejsi arystokraci. Dokonując szczegółowej analizy, przyjrzano się ukończonym przez nich szkołom i uniwersytetom, wykorzystując do tego QS World University Rankings - rankingi najlepszych uczelni na świecie publikowane od 2004 przez organizację Quacquarelli Symonds. Klasyfikacja dokonywana jest w oparciu o kilka najważniejszych czynników, takich jak opinia wykładowców, stosunek liczby wykładowców do studentów czy publikacje naukowe.

Meghan Markle: Wykształcenie arystokratki imponuje!

Markle zajęła zaszczytne pierwsze miejsce wśród najlepiej wykształconych członków brytyjskiej rodziny królewskiej dzięki dyplomowi z Northwestern University w Evanston w stanie Illinois. W najnowszym rankingu QS World Rankings, uwzględniającym 1300 najlepszych edukacyjnych instytucji na świecie, placówka ta zajęła wysokie 30 miejsce.

Żona księcia Harry’ego ukończyła tam studia w 2003 roku z podwójnym dyplomem - nauk o teatrze i stosunków międzynarodowych. Drugą i trzecią pozycję w rankingu najmądrzejszych "royalsów" zajęli odpowiednio księżna Kate Middleton i książę William. Oboje ukończyli University of St Andrews. Ta szkocka uczelnia w QS World Rankings zajmuje 92 miejsce.

Życie arystokraty nie zawsze jest łatwą pracą. Wymaga umiejętności radzenia sobie z byciem w centrum uwagi. Zdobyte wykształcenie doskonale przygotowało Meghan Markle do tej roli. Gdy książę i księżna Sussex zrezygnowali ze swoich ról wyższych rangą członków rodziny królewskiej, zdobyli ogromne zainteresowanie i uwagę świata, a pragnienie Meghan, by wykorzystać tę popularność do podnoszenia świadomości na temat ważnych globalnych problemów, odzwierciedla jej inteligencję, analityczny umysł i rodowód edukacyjny -
powiedziała w rozmowie z portalem "Daily Express" rzeczniczka Oxford Royale Academy.
Markle zajęła zaszczytne pierwsze miejsce wśród najlepiej wykształconych członków brytyjskiej rodziny królewskiej
Markle zajęła zaszczytne pierwsze miejsce wśród najlepiej wykształconych członków brytyjskiej rodziny królewskiejChris JacksonGetty Images

***

Zobacz również: 

Moc atrakcji w trakcie Sylwestrowej Mocy Przebojów w PolsaciePolsat News
PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas