Reklama

Reklama

Monika Mrozowska wprost o matkach dzieci z nowotworem. "Są pozostawione same sobie"

Monika Mrozowska w ostatnich dniach postanowiła wrócić myślami do czasów ciąży. Aktorka za pośrednictwem swojego konta na Instagramie dodała zdjęcie z etapu zaawansowanej ciąży z najmłodszym synem Lucjanem. Fotografia zamieszczona przez Mrozowską została opublikowana do góry nogami. Wszystko po to, aby podkreślić specjalny przekaz tego wpisu.

Monika Mrozowska wróciła wspomnieniami do czasów ciąży

Monika Mrozowska opublikowała na Instagramie zdjęcie z czasów zaawansowanej ciąży. Fotografia została celowo przekręcona przez aktorkę, co ma specjalny przekaz. Mrozowska chciała w ten sposób zwrócić uwagę na matki, które "podczas ciąży miały mniej szczęścia niż ona".

Przeczytaj takżeMonika Mrozowska zmęczona macierzyństwem!

Gwiazda w dalszej fazie wpisu postanowiła podzielić się z fanami refleksją dotyczącą trudnej sytuacji matek, których dzieci chorują na nieuleczalne choroby. Monika Mrozowska zwróciła uwagę, że w takich momentach "matki często pozostawione są same sobie i razem z chorym dzieckiem mieszkają w szpitalach".

Reklama

"Życie mam, których dzieci zachorowały na choroby nowotworowe, z dnia na dzień wywróciło się do góry nogami. Muszą one poświęcić swoje życie, karierę, pracę, codzienność na ratowanie zdrowia swoich dzieci. Często pozostawione są same sobie, zostawiają swoje rodziny i razem z chorym dzieckiem mieszkają w szpitalach. Podczas pandemii bywały w nim zamknięte miesiącami" - napisała Mrozowska.

Nowotwory u dzieci mogą dawać nietypowe objawy

Z danych przedstawionych przez DKMS jednoznacznie wynika, że w Polsce każdego roku diagnozuje się około 1200 przypadków zachorowań na nowotwory wśród dzieci. Mimo tego, że populacja dziecięca w ciągu ostatnich 20 lat zmniejszyła się o 20 proc., to liczby te cały czas się nie zmieniają. Dlatego też niezwykle ważna jest profilaktyka, ponieważ nowotwory u dzieci bardzo często mogą dawać nietypowe objawy, które łatwo przegapić.

Czytaj równieżNajczęstsze guzy jamy brzusznej u dzieci

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy