Reklama

Na korcie odnalazła miłość. Co wiemy o życiu prywatnym Magdy Linette?

Magda Linette awansowała do półfinału Australian Open, osiągając tym samym życiowy sukces. Tenisistka, która przed rozpoczęciem turnieju była 45. rakietą świata, jest dziś prawdziwą gwiazdą rozgrywek. Co wiemy o jej życiu prywatnym? Jak się okazuje, na korcie Magda Linette odnalazła nie tylko miłość do tenisa.

30-letnia Polka jest dziś na ustach wielu miłośników sportu. Tenisistka, będąca dotąd 45. rakietą świata, sprawiła kibicom ogromną niespodziankę, wygrywając spotkanie z Karoliną Pilskovą i awansując tym samym do półfinału Australian Open. Jej historia z zawodowym sportem może wzruszyć.

Zobacz również: „Co się stało, że jesteś taka gruba?”. Sławna tenisistka odpowiedziała hejterom

Magda Linette: życie prywatne

Magdalena Linette urodziła się w 1992 roku w Poznaniu. Przygodę z tenisem rozpoczęła w wieku zaledwie 5 lat. Pierwszym trenerem początkującej zawodniczki został jej tata, Tomasz Linette. Ich wspólna przygoda na korcie skończyła się, kiedy tenisistka była w wieku 12 lat.

Reklama

"Nie chcieliśmy naszych prywatnych relacji mieszać z tenisem. To tata zdecydował, że nie będziemy dalej wspólnie trenować. Jestem dumna i podziwiam go za to. Nie każdy rodzic potrafiłby podjąć tak trudną decyzję" - tłumaczyła w jednym z wywiadów.

W 2021 roku Magda Linette ukończyła studia licencjackie na Indiana University East, gdzie studiowała biznes i administrację w trybie eksternistycznym - nie była więc rozliczana z nieobecności, jednak musiała samodzielnie przygotować się do wszystkich egzaminów. Większość czasu 30-latka spędza bowiem na korcie. W wolnych chwilach stawia na aktywny wypoczynek. Jej pasją są podróże.

Zobacz również: Cichopek i Kurzajewski szaleją w Jordanii. Co warto wiedzieć o tym kraju?

Magda Linette: partner

Magda Linette na korcie odnalazła nie tylko miłość do zawodowego sportu. To tam poznała swojego życiowego partnera. Tenisistka od lat związana jest ze swoim byłym trenerem. Chorwacki szkoleniowiec Izo Zunić przez lata pracował z zawodniczką, a kiedy między nimi pojawiło się uczucie, musieli stanąć przed ważnym wyborem.

"Wszystko zaczęło się około 2017 roku. Kiedy dbasz o osobę i ta osoba również dba o ciebie, możesz powiedzieć jej wszystko, ale to problem. Ta linia między trenerem a zawodniczką znika. Uświadomiliśmy sobie, że nie można połączyć uczuć oraz trenowania. Nadszedł czas, aby ona miała nowego trenera, a my związek" - zdradził Izo Zunić podczas rozmowy z programem "Dzień dobry TVN" w 2021 roku.

Tenisistka stroni od mediów, niezwykle rzadko opowiadając o swoim życiu prywatnym. Interesuje się medytacją. Lubi także biegać. Jej media społecznościowe są jednak przesiąknięte prawdziwą miłością jej życia - tenisem.

Zobacz również: Georgina Rodriguez oburzyła Saudyjczyków. Poszło o strój. „To miejsce publiczne”

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Magda Linette

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy