Nikt nie spodziewał się Kate w takim wydaniu. Patrzyli tylko na jedno

Karolina Iwaniuk

Opracowanie Karolina Iwaniuk

Od czasu ślubu z księciem Williamem księżna Kate nie nosiła zbyt często szortów. To niezgodne z etykietą dotyczącą ubioru na królewskim dworze, ale Kate zrobiła kilka wyjątków w tym zakresie, za każdym razem zwracając na siebie uwagę.

Księżna Kate w sportowym wydaniu to rzadki widok
Księżna Kate w sportowym wydaniu to rzadki widokIan Vogler/Daily MirrorEast News

Żelazna etykieta księżnej Kate jednak możliwa do złamania? Zrobiła to cztery razy!

Księżna Kate niemal zawsze stosuje się do nadwornej etykiety w zakresie ubierania się. Żona księcia Williama ma na swoim koncie naprawdę niewiele modowych wpadek.

Jednak w historii jej ubierania się znajduje się kilka stylizacji, których podstawą były szorty - krótkie spodenki odsłaniające zdecydowanie więcej nóg księżnej Kate, niż przewidywała to właśnie etykieta.

Odsłonięte nogi księżnej Kate fani i poddani mogli zobaczyć zaledwie kilka razy - w 2008 roku, gdy jeszcze nie była żoną księcia Williama, w 2019 roku podczas udziału w regatach o Puchar Króla, w 2022 roku podczas podróży na Belize, Jamajkę i Bahamy i w tym samym roku podczas w Plymouth w Anglii.

Zanim Kate Middleton stała się księżną Catherine

Dyskotekowe wydanie księżnej Kate to wyjątek
Dyskotekowe wydanie księżnej Kate to wyjątek Max Mumby/Indigo / ContributorGetty Images

Zanim księżna Kate została członkiem rodziny królewskiej, nieobce jej były dość frywolne stylizacje. W czasach swojej klubowej świetności księżna uwielbiała odsłonić więcej ciała, a jej nocne wyjścia często trafiały na pierwsze strony gazet.

Do historii już przeszła jej cekinowa stylizacja, w której pojawiła się w The Day-Glo Midnight Roller Disco w Renaissance Rooms w Vauxhall w 2008 roku. Wówczas przyszła jeszcze żona księcia Williama bawiła się w cekinowej bluzce w odcieniu morskiej zieleni, połączonej z żółtymi, niezwykle kusymi szortami.

Co ciekawe spod szortów wystawały cieliste, lekko błyszczące rajstopy. Całość przedstawiała się ekstrawagancko i trudno było wówczas nie zwrócić uwagi na ilość odsłoniętego ciała przyszłej księżnej.

Świat żeglarstwa rządzi się swoimi prawami

Tak krótkie, jak za czasów panieństwa szorty, księżna Kate założyła tylko podczas regat w 2022 roku, gdy odbywała wizytę przez Belize, Jamajkę i Bahamy. Wtedy to wybrała jedną parę ciemnogranatowych szortów u jedną w kolorze pustynnego piasku.

Takie sportowe wydanie księżnej, jeszcze w połączeniu ze sportową, żeglarską kurtką lub koszulką polo i z czapką baseballową, to nie lada gratka dla wielbicieli jej stylu.

Przedostatniego dnia rejsu po Karaibach zawodniczki Cambridge wzięły udział w regatach żeglarskich. Księżna, która wcześniej miała na sobie pastelową zieloną wiosenną sukienkę, przebrała się w szorty, białą koszulkę polo i sportową kurtkę żeglarską.

Tym zwróciła na siebie uwagę, bo pierwszy raz od czasu panieńskiego stanu odsłoniła całe swoje nogi, udowadniając, jak zgrabne są w dalszym ciągu.

Bardziej elegancki styl. Dłuższa długość szortów

Księżna Kate w bardziej luksusowej wersji szortów
Księżna Kate w bardziej luksusowej wersji szortów Samir Hussein-ContributorGetty Images

31 lipca tego samego roku Kate Middleton wzięła udział w żeglarskich wydarzeniach w Plymouth. Wówczas też zaprezentowała się w żeglarskiej stylizacji, ale już w znacznie dłuższych, niż poprzednio szortach.

Szorty, które miała wówczas na sobie Kate, mają wysoki stan, są wykonane z luksusowego lnu i mają dwie pojedyncze zakładki pod paskiem, które podkreślają figurę. Szorty wykończone są charakterystycznymi dla Holland Cooper złotymi metalowymi guzikami i nitami.

Paulina Krupińska - moda to tylko pracaNewseria Lifestyle/informacja prasowa
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas