Reklama

Piers Morgan nazywa Putina bandytą. Annie Lennox potępia inwazję na Ukrainę

Agresję Rosji na Ukrainę potępiają zarówno czołowi politycy jak i postaci ze świata show-biznesu. "To akt wojny bandyty, który uważa, że reszta świata nie ma odwagi ani woli, by go powstrzymać" - stwierdził Piers Morgan a Annie Lennox napisała w dramatycznym poście, że "Wojna jest niedopuszczalnym, odrażającym barbarzyństwem.

Świat z trwogą obserwuje sytuację na Ukrainie, która została zaatakowana przez siły rosyjskie. Władimir Putin 24 lutego wypowiedział sąsiadowi wojnę, ogłaszając rozpoczęcie "specjalnej operacji wojskowej". 

"Okoliczności wymagają od nas zdecydowanych i natychmiastowych działań" - powiedział podczas wyemitowanego przez telewizję Rossija 24 wystąpienia prezydent Rosji. I ostrzegł inne kraje przed próbą "mieszania się" w ten konflikt. "Odpowiedź Rosji będzie natychmiastowa i doprowadzi do takich konsekwencji, jakich nigdy nie doświadczyliście w swojej historii" - zagroził sprzymierzeńcom Ukrainy. W piątkowy poranek w sieci pojawiły się wstrząsające zdjęcia i nagrania z Kijowa, który znalazł się pod ostrzałem rakietowym Rosjan. Ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski w orędziu do narodu poinformował, że sankcje Zachodu są niewystarczające, by powstrzymać inwazję wroga.

Reklama

Na dramat Ukrainy już wczoraj zareagowało mnóstwo postaci ze świata show-biznesu. Oświadczenia w tej sprawie wydali m.in. książę Harry i Meghan Markle, Cardi B oraz Stephen King. W gronie osób, które publicznie wyraziły solidarność z naszym wschodnim sąsiadem, znalazły się również polskie gwiazdy. "Jestem przerażona. Jak to jest możliwe w Europie w 2022 roku?" - napisała na Instagramie Anja Rubik. "Całym sercem z Ukrainą. To się nie dzieje naprawdę. Nie wierzyłam, że tak się stanie..." - wtórowała jej Joanna Koroniewska. "Nie ma większego zła niż wojna. Nie bądźmy obojętni. Bądźmy solidarni z Ukrainą" - napisała Anna Lewandowska. Reakcją na rosyjski atak podzieliła się także Ewa Chodakowska. "Raniutko zadzwonił budzik. Sięgnęłam po telefon, wyłączyłam budzik i otworzyłam wiadomości z zamiarem przeczytania urodzinowych życzeń. Zamiast nich przeczytałam informacje o ataku Rosji na Ukrainę. Poczułam napływające łzy do oczu... Z okazji 40 urodzin mam tylko jedno życzenie. Niech zapanuje na świecie pokój" - napisała w zamieszczonym na Instagramie poście trenerka.

Teraz na temat rosyjskiej inwazji wypowiedział się też znany brytyjski dziennikarz Piers Morgan. 

 - potępił działania Putina w opublikowanym na Twitterze poście. 

Swojego oburzenia nie kryła także Annie Lennox. 

 - napisała słynna szkocka piosenkarka.

Wtórowała jej nominowana do nagrody Grammy, urodzona w Moskwie amerykańska wokalistka Regina Spektor. 

 - napisała artystka. 

***

Zobacz również:

Ilona Ostrowska wesprze Ukrainę. Zaskakujące, co zrobi!

Edyta Górniak apeluje do Polaków: "Nie powtarzajcie słowa wojna"!

Meghan Markle i książę Harry solidaryzują się z Ukrainą

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Piers Morgan | wojna w Ukrainie | gwiazdy o wojnie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy