Powraca kultowa zabawka lat 90. Będzie znów hitem?

Furby, kosmaty robotyczny stwór produkowany przez firmę Tiger Electronics, po raz pierwszy trafił do rąk dzieci w 1998 roku. I z miejsca stał się hitem - w ciągu pierwszych trzech lat sprzedano ponad 40 milionów tych zabawek. Potem popularność Furby'ego stopniowo gasła, a w końcu w 2016 roku, po znaczącym spadku sprzedaży, zdecydowano o zakończeniu produkcji. Teraz kultowa zabawka powraca w nowej wersji.

Furby wraca na sklepowe półki. Zabawka znów będzie hitem?
Furby wraca na sklepowe półki. Zabawka znów będzie hitem?ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsEast News

Furby powraca w odświeżonej wersji

Odświeżony Furby, oferowany obecnie przez korporację Hasbro, ma nowe bulwiaste oczy z ekranami LCD. Poza tym, jak deklaruje producent, lepiej reaguje na dotyk, w tym przytulanie, klepanie i łaskotanie oraz jest bardziej gadatliwy i umie zaśpiewać aż dziesięć piosenek.

Zaprogramowano go tak, aby mógł udzielić kilkaset odpowiedzi. Może wykonywać polecenia, naśladować dźwięki, tańczyć i entuzjastycznie reagować na próby karmienia. Otrzymał też aplikację, która jego bełkotliwie wypowiadane słowa tłumaczy na język angielski.

Kiedy Furby będzie znów w sprzedaży?

Zabawka będzie sprzedawana od 15 lipca. Ma kosztować 70 dolarów, czyli ok. 300 złotych. "Jak powiedziałby Furby, +Dah-no-lah+", czyli czas na imprezę!" - napisali na Twitterze przedstawiciele firmy Hasbro, zapowiadając powrót słynnego stworka.

„Zbliżenia”. Krzysztof Skiba: Humor i energię odziedziczyłem po mamieINTERIA.PL
PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}