Shakira i Miley Cyrus rozprawiają się z byłymi. Nie one pierwsze w historii

Nowe piosenki Shakiry i Miley Cyrus dosłownie zawładnęły listami przebojów niemal każdego kraju świata. Kierując słowa piosenek do swoich byłych partnerów, rozliczają się z nimi w bolesny sposób. Nie one pierwsze to zrobiły, a i polskie wokalistki także mają kilka słów do powiedzenia na ten temat.

Shakira i Miley Cyrus jednocześnie rozliczyły się ze swoimi byłymi partnerami
Shakira i Miley Cyrus jednocześnie rozliczyły się ze swoimi byłymi partnerami Anadolu Agency / NBCGetty Images

Shakira miała dość milczenia. Jej rap zaskoczył nawet byłego ukochanego

Shakira i Gerard Pique uchodzili za parę niemal idealną. Doczekali się dwójki wspaniałych dzieci, a piosenkarka będąca swego czasu na topie, wyhamowała swoją karierę, by to Pique mógł rozwijać się sportowo, a ona w tym czasie poświęciła się wychowaniu dzieci.

Niespodziewanie piosenkarka wydała piosenkę, w której rozlicza się w bolesny sposób z Gerardem.

- Zrozumiałam, że to nie moja wina, że jesteś krytykowany. Ja tylko tworzę muzykę, przepraszam, że cię ochlapałam. Zostawiłeś mnie jak sąsiad teściową. Z prasą u drzwi i długiem w Urzędzie Skarbowym. Myślałeś, że mnie skrzywdzisz, ale uczyniłeś mnie twardszą. Kobiety już nie płaczą, kobiety fakturują - śpiewa Shakira w utworze, który w przeciągu kilku dni stał się światowym hitem.

Dodatkowo nową dziewczynę byłego ukochanego, z którą ją zdradzał, w piosence Shakira porównuje do taniej firmy zegarków oraz do niezbyt ekskluzywnego modelu samochodu jednej z tańszych firm.

Mile Cyrus ośmieszyła byłego męża. Tego nikt się nie spodziewał

Drugą wokalistką, która niemal równocześnie z Shakirą rozliczyła się z przeszłością, jest Miley Cyrus. Była żona Liama Hemswortha, była uznana za winną rozpadowi małżeństwa, gdy para rozwiodła się w 2020 roku.  Okazało się jednak, że to nie Miley była powodem, a rozliczne zdrady aktora. I to właśnie dwa lata po rozwodzie Miley Cyrus wydała piosenkę "Flowers", w której śpiewa:

"Mogę kupić sobie kwiaty sama. Napisać swoje imię na piasku 

Mówić do siebie godzinami. Widzieć rzeczy, których nie rozumiesz 

Mogę zatańczyć ze sobą i trzymać się za swoja własną rękę  

Mogę kochać siebie lepiej niż ty mnie". 

Fani gwiazdy doszukują się symboliki w jej teledysku — Miley nagrywała go w domu, który Liam miał wynająć, by w nim zdradzać żonę, a także złota sukienka piosenkarki i jej fryzura, mają wskazywać na osobę, z którą ją zdradził.

Podobną kreację i uczesanie miała Jennifer Lawrence, z którą Liam Hemsworth pracował na planie filmu "Igrzyska śmierci".

Doda już dawno śpiewała o swoich byłych. Ostry język wokalistki jej byli partnerzy odczuli boleśnie

Doda i Emil pobrali się w 2018 roku. To nie był jej pierwszy związek, w którym złamano jej serce
Doda i Emil pobrali się w 2018 roku. To nie był jej pierwszy związek, w którym złamano jej serce PodlewskiAKPA

W 2016 roku Doda, czyli Dorota Rabczewska nagrała piosenkę Anyżk, którą sama przypomniała przy okazji popularności Shakiry i Miley Cyrus.  W swoim miłosnym życiu wokalistka wielokrotnie cierpiała i ma wiele żalu do swoich byłych partnerów. Doda nie wskazała w tekście piosenki ani nigdy później, o którego z jej ex chodziło. Fani mogą tylko domyślać się, o którego z nich chodziło.

"Tyle pił, tyle brał

Łatkę kłamcy miał

A ja nadal go kochałam

Jego lekarz mógł wyleczyć najpierw mnie" - śpiewała Doda w "Anyżk". 

Dorota Rabczewska nigdy nie ukrywała, że w jej związkach nie działo się najlepiej. W wywiadach szczerze opowiadała o krzywdach wyrządzonych jej przez mężczyzn, których kochała.

Ewelina Flinta i Katarzyna Cerekwicka. Piosenki o złamanym sercu

Ewelina Flinta dzięki piosence "Żałuję" zdobyła popularność
Ewelina Flinta dzięki piosence "Żałuję" zdobyła popularnośćMateusz JagielskiEast News

Hitem polskiego radia swego czasu był utwór Eweliny Flinty "Żałuję". Był to pierwszy singiel debiutanckiego albumu wokalistki, po jej zwycięstwie w programie "Idol". To właśnie ta piosenka o złamanym sercu przyniosła gwieździe prawdziwą sławę.

"Żałuję, że Cię znałam

Żałuję, że ufałam

I powiem to choć szkoda słów

Że będziesz kiedyś sam

Całkiem sam i bez żadnych szans

Całkiem sam tak jak kiedyś ja

Całkiem sam"

- śpiewała Ewelina Flinta, a wraz z nią kobiety, którym złamano serce.

Kasia Cerekwicka ma na swoim koncie wiele utworów o nieszczęśliwej miłości
Kasia Cerekwicka ma na swoim koncie wiele utworów o nieszczęśliwej miłości Piętka MieszkoAKPA

Podobnie było w przypadku hitu Katarzyny Cerekwickiej "SOS", która śpiewała w niej o rozstaniu. Jak sama przyznała, miała złamane serce:

"Zdarzało mi się w życiu płakać z powodu złamanego serca, jest to wynikiem mojej - skrywanej do tej pory - romantycznej natury. Z czasem pewne rzeczy zaczęłam widzieć inaczej, wyraźniej" - mówiła Katarzyna Cerekwicka w rozmowie z Interią w 2010 roku.

Jej miłosne zawody wpłynęły jednak na to, że słowa "Odchodzę. Dłużej tak nie wytrzymam, chcę być znowu szczęśliwa. Nie mam już sił udawać, że coś jest między nami, wybacz, nie chcę Cię ranić. Zapomnij mnie" - śpiewały wraz z Katarzyną Cerekwicką osoby, którym z miłości pękło serce.

Brodka i jej piosenki o nieszczęśliwej miłości. Sama bardzo chroni swoje życie prywatne

Monika Brodka choć proponuje swoim fanom bardzo emocjonalne i intymne teksty piosenek, sama stara się chronić swoje życie prywatne
Monika Brodka choć proponuje swoim fanom bardzo emocjonalne i intymne teksty piosenek, sama stara się chronić swoje życie prywatne WardaAKPA

Monika Brodka to jedna z niekwestionowanych królowych piosenek o złamanym sercu i jej "Miał być ślub" zna chyba każdy. Jednak prywatnie chroni ona swoje życie prywatne i niechętnie opowiada o  zawodach miłosnych. Nie przeszkadza jej to jednak w tym, by w swoich utworach doskonale oddać uczucia i emocje związane z rozstaniem czy zawodem miłosnym.

Gosia Andrzejewicz i jej romantyczna dusza. "Już nigdy" o zdradzie zaskoczyło fanów

Gosia Andrzejewicz i jej piosenki często mówią o romantycznej i pięknej miłości. Jednak wydźwięk piosenki "Już nigdy" może zaskakiwać.

- Nigdy nie powinnam być z Tobą. Nie szanujesz nic. Nigdy nie powinnam być z Tobą, bo zdradziłeś mnie, gdy bardzo tak wierzyłam, że miłość najważniejsza jest. Teraz dobrze o tym wiem - śpiewa Gosia Andrzejewicz w "Już nigdy".

Wokalistka miała prywatnie złamane serce i nieobce jej słowa piosenki, którą śpiewała. Dała tą piosenką swoim fanom prawdziwy hymn wszystkich tych, którzy cierpieli z powodu zdrady. 

"Sobota na Love Island": Jak szukać, żeby znaleźć miłość? Rozmowa z ekspertkamiPOLSAT GO
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas