Reklama

Taką emeryturę wyliczył ZUS Michałowi Wiśniewskiemu. Kwota może zaskoczyć

Michał Wiśniewski to muzyk, który na polskiej scenie rozrywkowej funkcjonuje od wielu lat. Piosenkarz w ciągu tego czasu zdążył dorobić się ogromnego majątku, który jednak roztrwonił, a teraz określa się mianem bankruta. W jednej z rozmów przyznał, na jaką emeryturę od ZUS-u może liczyć po tylu latach koncertowania. Kwota, która padła, może zaskoczyć...

Michał Wiśniowski: Kontrowersje wokół zarobków

 Michał Wiśniewski, znany głównie jako lider i założyciel popularnego polskiego zespołu pop-rockowego "Ich Troje", to barwna postać sceny muzycznej. Jego życie artystyczne było pełne kontrastów - od ogromnych sukcesów muzycznych, takich jak reprezentowanie Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji, po kontrowersje i medialne skandale. Jego twórczość, choć czasem budząca mieszane uczucia, zdołała przyciągnąć uwagę szerokiej publiczności, a sam Michał Wiśniewski pozostaje postacią wciąż obecną w kulturze popkultury Polski. Jakiś czas temu Michał Wiśniewski w jednym z wywiadów przyznał, że przez wszystkie lata swojego koncertowania zarobił pokaźną sumę - 35 milionów złotych. Muzyk jednak wydał niemal wszystkie zarobione przez siebie pieniądze i popadł w długi. Dziś określa siebie jako bankruta.

Reklama

Michał Wiśniewski o emeryturach w Polsce: "Jakieś ochłapy"

W rozmowie z Plejadą Wśniewski wyznał, co myśli na temat polskiego systemu emerytalnego. Krytykował:

Muzyk wypowiedział się również na temat tego, ile będzie wynosiła jego emerytura. W rozmowie padły zaskakujące kwoty.

Zobacz również: Ile wynosi emerytura Beaty Tyszkiewicz? 

Emerytura Michała Wiśniewskiego będzie głodowa. Oto kwota

Trudno nie stwierdzić, że wielu polskich artystów - muzyków, aktorów czy pisarzy nie może pochwalić się dużymi środkami odłożonymi na koncie ZUS, przez co często ich emerytury są niezwykle niskie. Dla przykładu Majka Jeżowska, Ryszard Rykowski czy Krzysztof Cugowski otrzymują od ZUS-u emerytury niewiele większe niż 1000 złotych. We wspomnianym wcześniej wywiadzie Michał WIśniewski wyjawił, co myśli na temat odkładania pieniędzy na emeryturę:

Zobacz również: Emerytura Krzysztofa Cugowskiego 

Muzyk przyznał również, jakiej emerytury od ZUS-u może się spodziewać on sam:

Obecnie w systemie emerytalnym Zakładu Ubezpieczeń Społecznych funkcjonuje emerytura minimalna - świadczenie w wysokości 1588,44 zł brutto, które przysługuje osobom, które mają odpowiedni staż pracy (20 lat dla kobiet oraz 25 lat dla mężczyzn) oraz wiek emerytalny (60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn). Jeżeli jednak nie spełniamy warunku stażu pracy, wówczas ZUS nie wypłaci emerytury minimalnej. Osoba taka otrzyma jedynie świadczenie w wysokości wynikającej z wysokości składek zgromadzonych na koncie emerytalnym. Dla przykładu muzyk Marek Piekarczyk odtrzymuje od ZUS-u emeryturę w wysokości około 8 złotych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ZUS | emerytury gwiazd | Michał Wiśniewski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy