​To Marilyn Monroe, a nie Grace Kelly, miała zostać księżną Monako

Nowy film dokumentalny poświęcony księciu Rainierowi z Monako "Royals: Keeping the Crown", przynosi bardzo zaskakującą ciekawostkę. Mianowicie, gdy doradcy zasugerowali mu, by dla podreperowania statusu księstwa, związał się z jakąś hollywoodzką gwiazdą, ten jako swoją faworytkę miał wskazać Marilyn Monroe. Kandydatura została jednak odrzucona przez jego doradców.

Księżna Grace i książę Rainier doczekali się trojga dzieci. Po przyjęciu tytułu księżnej Grace Kelly definitywnie zrezygnowała z aktorstwa
Księżna Grace i książę Rainier doczekali się trojga dzieci. Po przyjęciu tytułu księżnej Grace Kelly definitywnie zrezygnowała z aktorstwaUPPA/Photoshot/REPORTEREast News

Po II wojnie światowej pozycja polityczna i sytuacja finansowa księstwa Monako była bardzo słaba. Drugiemu najmniejszemu państwu świata groziła aneksja przez Francję. Doradcy księcia Rainiera, który przejął tron w 1949 r., wpadli na błyskotliwy pomysł, jak poprawić sytuację księstwa. Zasugerowali mu, by poszukał żony wśród hollywoodzkich aktorek, bo związany z taki małżeństwem rozgłos i prestiż mógłby przyciągnąć do Monako inwestorów i turystów zza Atlantyku.

Jak dowiadujemy się z jednego z odcinków serialu dokumentalnego "Royals: Keeping the Crown", opublikowanego na platformie Curiosity Stream, to wcale nie Grace Kelly była faworytką Rainiera. Otóż najbardziej zależało mu, by nową panią Grimaldi została Marilyn Monroe. Jednak doradcy Rainiera wyperswadowali mu ją z głowy, gdyż jej wizerunek seksbomby i towarzyszące jej skandale, mogłyby przysporzyć problemów.

Rainier chciał, by nową panią Grimaldi została Marilyn Monroe
Rainier chciał, by nową panią Grimaldi została Marilyn MonroeTwentieth Century Fox Film Corporation/Collection Christophel/EaEast News

Jeśli zaś chodzi o gwiazdę, która została księżną Monako, drogi Rainiera i Grace Kelly przecięły się przy okazji festiwalu filmowego w Cannes, w którym uczestniczyła amerykańska aktorka. Magazyn "Paris Match" zaprosił ją do udziału w sesji zdjęciowej w Pałacu Monakijskim w towarzystwie księcia Rainiera. "Szef "Paris Match" uważał, że spotkanie królowej Hollywood z prawdziwym księciem, który jest odpowiednim, młodym, przystojnym kawalerem, ponoć szukającym żony, będzie ekscytujące" - mówi w dokumencie historyczka Chandrika Kaul.

"Podczas tej sesji zdjęciowej naprawdę można dostrzec, jak Rainier jest zachwycony Grace i naprawdę, jak sądzę, zakochuje się, ale też widzi w niej panaceum na wiele swoich problemów" - ocenia inna historyczka Kate Williams.

W następnym roku para wzięła ślub. Małżonkowie doczekali się trojga dzieci. Po przyjęciu tytułu księżnej Grace Kelly definitywnie zrezygnowała z aktorstwa.

Przemysław Sadowski dosadnie o show-biznesie w PolsceNewseria Lifestyle/informacja prasowa

***
Zobacz również:

PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas